Курс граматики "Вступ до Лінгвокарти"
Неділя, 15.12.2019, 05:46
| RSS
Уроки англійської мови з Іриною Опеченик
Головна Блог
Меню сайту
Категорії розділу
Методи вивчення англійської мови [8]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Головна » 2013 » Жовтень » 15 » Чому у методику вивчення іноземних мов не запроваджуються напрацювання видатних вченних?
Увага! Якщо Ви не розумієте англійської граматику - це не Ваша вина! Вам просто її незрозуміло пояснюють. Ознайомся з Візуальною граматикою і перестань учити правила! Заповни форму нижче і отримай більш детальну інформацію на свою поштову скриньку.
20:35
Чому у методику вивчення іноземних мов не запроваджуються напрацювання видатних вченних?

У численних класичних теоретичних дослідженнях зарубіжних і вітчизняних авторів можна знайти відповіді на більшість запитань, пов'язаних з оволодінням іноземними мовами.

Фізіологи описують функції другої сигнальної системи, психологи розкривають особливості розвитку мислення і роботи пам'яті, нейрофізіологи роблять висновки про функціональні особливості мовних зон і співвідношенні ліво- і правополушарного мислення, лінгвісти розглядають проблему співвідношення мови і мовлення, психолінгвісти розробляють моделі мовоутворення, представники лінгводидактики займаються застосуванням лінгвістичної теорії до методичної практики. Однак практичне навчання іноземним мовам в більшості випадків як і раніше знаходиться в стороні від теорії і, блукаючи невідомими шляхами, в багатьох випадках заводить у глухий кут. Така ситуація не тільки в нашій країні, така ситуація у всьому світі.

У чому ж причина тотальних помилок і небажання прислухатися до думки таких великих вчених, як І.П. Павлов, І.М. Сєченов, В. фон Гумбольдт, Ф. де Соссюр, Г. Гійом, Е. Бенвеніст, Ж. Піаже, Л.С. Виготський, А.Р. Лурія, С. Л. Рубінштейн, А.Н. і А.А. Леонтьєви, Б.Л. Щерба, Б.В.Беляєв, П.Я.Гальперіна? Чому, незважаючи на настільки численні глибокі і багатогранні теоретичні дослідження, універсальний рактичний спосіб вивчення іноземних мов все ж не знайдений, і люди, як і колись, мучаться, перш ніж отримати жаданий результат, або мріють про нього роками і не отримують його зовсім?

Заздалегідь обмовлюся – мова не йде про так зване гімназичне вивчення іноземних мов в нашій країні і за кордоном, коли викладання ведеться за спеціальними програмами і розраховано на вісім-дев'ять років навчання. У цьому випадку результат практично гарантований, і будь-який випускник гімназії чудово володіє не однією, а двома (іноді трьома) іноземними мовами. Цей факт, до речі, в більшості країн має пряме відношення до отримання вищої освіти - до вступу у вузи та університети допускаються лише випускники гімназій, а отже, особи, які вільно володіють іноземними мовами.

У нашій країні шлях до вищої освіти відкритий для всіх випускників середніх шкіл, і дипломованих фахівців, таким чином, у нас набагато більше. Але, крім випускників мовних факультетів, хто з фахівців і навіть наукових співробітників по-справжньому володіє іноземними мовами? Тільки ті, хто, усвідомлюючи необхідність знання мов, зробив зусилля самостійно; ні загальноосвітня школа, ні немовні факультети ВНЗ здебільшого можливості вивчити іноземні мови всерйоз, на жаль, не дають.

Шкільні методисти та педагоги посилаються на мінімум годин і нарікають на міністерство, яке не схильна переглядати навчальні програми, вузівські методисти зводять роботу до освоєння «мови спеціальності», підміняючи вивчення системних мовних засобів читанням спеціальних текстів за програмою. Про це неодноразово писав нині покійний академік А.А. Леонтьєв, всіляко пропагуючи вітчизняні методики викладання мов, які в повному обсязі так і не дійшли до школи. Крім того, у своїх працях він неодноразово виступав проти тенденції до навчання іноземних мов за західними методиками і західними підручниками, психологічно не відповідним менталітету словянина і розтягуючим період навчання на тривалий період часу або і зовсім заводячи його в глухий кут.


Прикріплення:
Категорія: Методи вивчення англійської мови | Переглядів: 1074 | Додав: alextivita | Теги: як вивчити англійську мову, вивчити англійську самостійно он, вивчити англійську самостійно, вивчити англійську онлайн, вивчити англійську мову онлайн | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0Пошук
Що необхідно, щоб вивчити
англійську мовуМій досвід вивчення
англійської мови


Як вивчити англійську мову
за допомогою моделювання

Copyright MyCorp © IrishkaStar
Яндекс.Метрика
Створити безкоштовний сайт на uCoz