Курс граматики "Вступ до Лінгвокарти"
Неділя, 15.12.2019, 05:41
| RSS
Уроки англійської мови з Іриною Опеченик
Головна Блог
Меню сайту
Категорії розділу
Методи вивчення англійської мови [8]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Головна » 2013 » Жовтень » 16 » Недоліки комунікативної методики
Увага! Якщо Ви не розумієте англійської граматику - це не Ваша вина! Вам просто її незрозуміло пояснюють. Ознайомся з Візуальною граматикою і перестань учити правила! Заповни форму нижче і отримай більш детальну інформацію на свою поштову скриньку.
22:36
Недоліки комунікативної методики

Численні курси, які працюють за західними методиками, - це ще одне питання, яке є неминучим є наслідком нездатності загальноосвітньої школи та немовного вузу дати знання з дисципліни «іноземна мова». Попит диктує пропозицію - і ось вже сотні курсів по всій країні пропонують свої послуги всім бажаючим. Назви подібних курсів різноманітні, західні підручники, якими вони, як правило, користуються, прекрасно видані і рясніють кольоровими ілюстраціями, викладачі в багатьох випадках є носіями мови. Але яким гірким буває розчарування, коли після півроку, року або півтора років навчання раптом виявляється, що результату немає. Серед доброї сотні осіб, які пройшли тестування після року навчання на подібних курсах, більше половини не справляються навіть з самим елементарним - з вживанням дієслова-зв'язки to be. Вимова, як правило, виявляється не поставленою, а про спонтанне мислення на іноземній мові годі й говорити.

З цього можна зробити лише один висновок - оволодіння іноземними мовами як здатністю вільно мислити в рамках іншомовної системи не може бути підмінене сурогатними поверхневими процесами, що не захоплюють глибинні області свідомості і несвідомого і не формують, таким чином, комунікативної компетенції. Отже, вивчення мови тільки тоді має сенс і може дати результат, коли воно досить серйозно. Для цього воно повинно спиратися на наукові досягнення та практично враховувати їх у дидактиці і приватних методиках викладання.

Тенденція до комунікативному методу навчання заплутала і без того невпорядковані методичні принципи, і в результаті на поверхні виявився досить грубий формально-мовної підхід, який анітрохи насправді не сприяє формуванню здібностей володіння мовою як засобом комунікації .

Системне оволодіння іншомовними засобами було зведено до нуля, забравши смисл самого процесу і саму ідею вивчення мови і зробивши її завідомо марною. У результаті виявилося порушеним розумне співвідношення комунікативної орієнтації та свідомої систематизації мовного матеріалу, а сама комунікація стала трактуватися неприпустимо спрощено. Ніхто не заперечує - здатність до комунікації іноземною мовою (комунікативна компетенція) є кінцевою і бажаною метою, але йти до цієї мети, як показує теорія і практика, потрібно не за допомогою механічного відтворення пропонованих моделей, а шляхом перебудови мислення на реалії. Безграмотна, обмежена мова, що виникає в результаті застосування формально-мовного підходу в рамках комунікативної дидактики, насторожує в даний час багатьох фахівців у нашій країні і за кордоном.

Методи, які пропонуються багатьма відомими західними школами, наприклад, школою Берліца або Inlinqua і Benediktschule в Німеччині, дещо відрізняються від тих, які ще в 50-ті роки критикував російський академік Л.В. Щерба – всі вони, на жаль, засновані на імітаційному, механічному способі оволодіння мовою. Наприклад, наші співвітчизники-репатріанти, які протягом восьми місяців відвідували такі школи п'ять разів на тиждень по шість годин на день і займалися, зрозуміло, з викладачем-носієм мови, до кінця навчання не могли не тільки вільно спілкуватися мовою, але не були в змозі конструювати елементарні фрази. І це не тому, що наші немолоді репатріанти були нездібними учнями. Їх вдавалося навчити за якихось два-три місяці. Питання полягає в іншому – яку методику застосувати при навчанні. Механічне оволодіння мовою, на жаль, не забезпечує ні якості, ні дієвості результатів, тобто здатності до повноцінної комунікації. Англійські фахівці на сьогоднішній день стверджують , що загальне застосування комунікативного методу в школах призвело до погіршення грамотності у використанні мови (у 79% учнів). Цей же висновок підтверджується опитуванням екзаменаторів, які проводять усні іспити з іноземних мов у школах Великобританії .

Такий результат швидше закономірний, ніж випадковий: спрямованість комунікативних методик на практичні цілі насправді виявляється невиправданою, оскільки формально-мовної підхід не забезпечує реальних умов для формування психофізіологічних механізмів, що забезпечують грамотне користування мовою. Здатність до комунікації, якщо ми вкладаємо в це поняття вільне володіння всіма видами мовленнєвої діяльності, досягається шляхом поступального оволодіння системою мови і одночасного розвитку мовних навичок і умінь. Тільки таким чином може бути сформовано іншомовне мислення, при якому, як вказував Л.С. Виготський, розчленування думки відбувається «відповідно до законів системи досліджуваного мови для вираження її в мові». Тільки в цьому випадку людина починає грамотно і вільно висловлювати свої думки і сприймати думки інших людей, тобто стає активним учасником комунікативного процесу .


Прикріплення:
Категорія: Методи вивчення англійської мови | Переглядів: 1131 | Додав: lingvomap | Теги: вивчити англійську онлайн, комунікативна методика, вивчити англійську самостійно, комунікативний метод, як вивчити англійську мову | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0Пошук
Що необхідно, щоб вивчити
англійську мовуМій досвід вивчення
англійської мови


Як вивчити англійську мову
за допомогою моделювання

Copyright MyCorp © IrishkaStar
Яндекс.Метрика
Створити безкоштовний сайт на uCoz