 Емоційно-смисловий метод Емоційно-смисловий метод, як правило, використовується в авторських школах і в якійсь мірі є відгалуженням від комунікаційного. Тут за популярністю немає рівних Ігорю Шехтеру ("Система-3") і Галині Китайгородської ("Школа Китайгородської"). На початковому етапі створення своїх систем, вони використовували напрацювання болгарського психіатра Лозанова.
У
школі, яка працює за методом Шехтера, учні вибирають собі друге ім'я,
звичне для носія мови, що вивчається, придумують собі біографію і т.д. Уроки представляють собою діалоги між учнями,які на час занять стали "носіями" мови. А граматику вивчають між трьома ступенями навчання (звідси і назва "Система-3").
В
"Школі Китайгородської" також велика частина часу йде на розвиток
розмовної мови, втім, граматиці теж приділяється значна увага. Але головне - урок перетворюється на якусь театральну виставу. При цьому весь процес навчання заснований на принципі колективної взаємодії. Мова вивчається з допомогою моделювання образів реального життя.
Втім, крім різних методів, є ще одне питання при виборі способу навчання - вчити мову в групі або індивідуально. Практика показує, що розмовну мову набагато простіше відпрацьовувати в групі. Причому багато викладачів впевнені, що маленька група - теж проблема. В освітньому центрі "Лінгва.ру" впевнені, що для шкіл з комунікативною спрямованістю ідеальний склад групи - 8-12 чоловік. Для
традиційного методу підходять невеликі групи - тільки тоді викладач
зможе не тільки проконтролювати кожного студента, а й пояснити новий
матеріал.
Школи, в яких активно використовуються ролеві ігри, працюють тільки для групового вивчення матеріалу. Але більшість інших мовних центрів мають як групове, так і індивідуальне навчання. Часто програма будується відповідно до запитів учня. При
цьому після проходження курсів слухач, який займався за індивідуальною
програмою, може отримати сертифікат встановленого зразка - той, що
отримують після занять в групах.
|