Курс граматики "Вступ до Лінгвокарти"
Вівторок, 28.01.2020, 11:22
| RSS
Уроки англійської мови з Іриною Опеченик
Головна Каталог статей
Меню сайту
Категорії розділу
Класифікація методів [6]
Комунітативний метод [9]
Емоціонально-смисловий метод [1]
Фундаментальний метод [2]
Візуальні методи [1]
Свідомо-практичний метод [3]
Граматико-переводний метод [1]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Головна » Статті » Методи вивчення англійської мови » Комунітативний метод

Комунікативний метод


Увага! Якщо Ви не розумієте англійської граматику - це не Ваша вина! Вам просто її незрозуміло пояснюють. Ознайомся з Візуальною граматикою і перестань учити правила! Заповни форму нижче і отримай більш детальну інформацію на свою поштову скриньку.

У наш час, коли світом править технічний прогрес та пов'язані з ним міжнародні відносини, вивчення іноземних мов стало невід'ємною частиною нашої освіти і нашого життя в цілому. Потреба суспільства в знанні мов, призвело до виникнення різних за своєю концепцією, напрямками і результатами, шкіл. Із засобів масової інформації, від знайомих ми дізнаємося про всілякі комунікативні методики викладання іноземних мов. Якщо ви твердо вирішили вивчити яку-небудь мову, вам, перш за все, знадобитися: бажання, прагнення в досягненні результату і, звичайно, терпіння. Школу слід вибирати ретельно, заздалегідь ознайомившись з її методикою, з викладацьким складом, а також з перспективами, які вона перед вами відкриває.

У кожного репетитора, у кожної школи свої специфічні прийоми і програми з вивчення мов. Як визначити найбільш ефективну програму серед такого різноманіття?

На сьогоднішній день, можна говорити про появу нової методики - комунікативної, яка складалася роками, і зараз швидко завойовує пальму першості серед інших методик - інтенсивної і традиційної або як її ще називають - лексико-перекладною.

Інтенсивна методика відрізняється напруженим вивченням іноземної мови. Його головне завдання - навчити легко і швидко спілкуватися. Першим ділом вас навчають розмовляти, а вже потім писати. За невеликий проміжок часу вам належить вивчити велику кількість слів, не зазубрюючи слова і вирази, а за допомогою рольових ігор і багатьом іншим прийомам. Цей метод вчить грамотно висловлювати свою думку, так, щоб співрозмовник вас міг зрозуміти. Розкутість - головна вимога цього методу до учнів.

Традиційний метод застосовується у вищих навчальних закладах та школах з вивчення іноземних мов. Цей метод знайомий тим, хто вчився навіть в самій звичайній школі. Вивчення граматичних правил, застосування їх у пропозиціях, різних конструкціях, а потім закріплення: вам належить зробити безліч вправ на одне і теж правило. Головне місце в лексико-перекладацькому методі займає переклад з російської на іноземну. Це призводить до того, що учень кажучи іноземною мовою все одно думає російською, інстинктивно, роблячи переклад всіх слів про себе. Традиційний спосіб дозволяє добре вивчити граматику, навчитися читати, писати, мати багатий лексичний запас.

Чим же від цих усталених методик відрізняється комунікативна? Насправді, це в якійсь мірі синтез тих двох способів навчання. Але незважаючи на це, комунікативний метод має свої нововведення, свої особливості та переваги. Це найпопулярніший метод. За його системою займаються всі іноземні школи за кордоном. Головний напрям цього методу - спілкування. Тому на уроці обов'язкова присутність представника мовної групи, що вивчається. На заняттях учням дозволяють застосовувати свої мовні здібності в реальних життєвих умовах. Завдяки таким можливостям учні можуть вільно висловлювати свої думки на іноземній мові, використовуючи відповідні граматичні правила.

Перший крок до освоєння мови - запам'ятовування слів, виразів, а вже потім накладення наявних знань на їх граматичну основу. У процесі навчання розвиваються всі мовні навички. Ви навчитеся усній і письмовій мові, ви зможете на слух перекладати іноземні тексти і добре читати. Студенти вчаться говорити легко і вільно, а головне без помилок.

Під час занять студенти, а тим більше викладачі не розмовляють рідною мовою. Всі пояснення відбуваються за допомогою вже знайомих фраз і лексичних конструкцій, також для пояснення використовується міміка, жести, аудіозаписи, будь-який наочний матеріал - відеоролики, картинки, фотографії. Важливим моментом є те, що в процесі навчання учні занурюються в культуру, географію, історію тієї країни, мову якої вони вивчають. Читаючи пресу цієї країни, дивлячись її телебачення, слухаючи її музику учні з великим інтересом ставляться до вивчення мови.

Ще одним важливим пунктом комунікативного методу є робота студентів у парах. Викладач створює всілякі ситуації, щоб учні могли пробувати себе в реальному спілкуванні. Такий вид роботи дозволяє студентам самостійно поправляти один одного, знаходити помилки в своїй промові і в мові свого співрозмовника. Обговорюючи різні теми і питання в групах, учні можуть допомагати своїм колегам правильно передати думку, побудувати речення так, щоб було найбільш зрозуміло.

Невід'ємною частиною навчання вважаються рольові ігри і драматизація. Це дуже ефективно, особливо на першому етапі вивчення мови. Між учнями розігруються всілякі цікаві ситуації, що треба «розрулювати». Розігруються різні уявлення, маленькі спектаклі, казки, обігрується повсякденні життєві ситуації, головне завдання цих ігор - розробляти розмовну мову. Сюжети можуть бути найпростіші - похід в магазин, поїздка на екскурсію, знайомство. Учасники повинні виплутатися з будь-якої складної ситуації, використовуючи лексику тільки іноземної мови. Проблемна ситуація може бути така: ви заблукали в малознайому місті і намагаєтеся з'ясувати як дістатися до готелю, адреса якої ви забули або втратили.

На другому етапі вивчення іноземної мови драматизація змінюється більш ускладненим видом гри, тут вже підключається інтелект. Це командні на подобу добре відомого нам «Брейн рингу». Такі тренування дозволяють студентам покращити свій кругозір щодо тієї країни, мова якої вивчається, а також перевірити загальний рівень знань, кмітливість, ерудицію, логіку. Тут важливим моментом є саме змагання, бажання виграти. Це змушує учасників швидше мислити, причому на іноземній мові.

Комунікативна методика практикує і дискусійні ігри. Суть цих ігор полягає в тому, щоб обговорювати і аналізувати актуальні теми, що хвилюють студентів. Кожен студент висловлює свою точку зору щодо того або іншого питання. Викладач спрямовує учнів, розвиває тему, задає навідні запитання, висловлює свою думку. Теми дискусій дуже різноманітні, можуть обговорюватися як улюблені фільми та музика так і проблеми екології та безробіття, ставлення до шлюбу і до розлучення і т.д.

Ці дискусії вимагають невимушеної атмосфери і допомагають студентам без хвилювання спілкуватися іноземною мовою. Таке просте спілкування знімає психологічний страх і напругу, учні поступово починають грамотно і зрозуміло висловлювати свої думки.

Ось такі головні особливості самої популярної комунікативної системи навчання іноземним мовам. Популярною ця методика стала завдяки своїй ефективності. Вам не потрібно зазубрювати правила та мовні формули, вам просто потрібно розкріпачитися і вчитися спілкуванню на іноземній мові. Комунікативний метод створює для цього всі умови.

Сьогодні без знання іноземних мов важко знайти перспективну високооплачувану роботу, знання мови - це ваш шанс, шанс на гідне життя. А комунікативна методика відкриває перед нами величезні можливості, які забезпечать нам і нашим дітям світле майбутнє.

Категорія: Комунітативний метод | Додав: tv-star (11.06.2011)

Переглядів: 3205 | Коментарі: 0 | Теги: | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0Пошук
Що необхідно, щоб вивчити
англійську мовуМій досвід вивчення
англійської мови


Як вивчити англійську мову
за допомогою моделювання

Copyright MyCorp © IrishkaStar
Яндекс.Метрика
Створити безкоштовний сайт на uCoz