Курс граматики "Вступ до Лінгвокарти"
Четвер, 06.08.2020, 10:13
| RSS
Уроки англійської мови з Іриною Опеченик
Головна Каталог статей
Меню сайту
Категорії розділу
Класифікація методів [6]
Комунітативний метод [9]
Емоціонально-смисловий метод [1]
Фундаментальний метод [2]
Візуальні методи [1]
Свідомо-практичний метод [3]
Граматико-переводний метод [1]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Головна » Статті » Методи вивчення англійської мови » Візуальні методи

Як легко вивчити іноземну мову? Використовуємо візуальне мислення!


Увага! Якщо Ви не розумієте англійської граматику - це не Ваша вина! Вам просто її незрозуміло пояснюють. Ознайомся з Візуальною граматикою і перестань учити правила! Заповни форму нижче і отримай більш детальну інформацію на свою поштову скриньку.
Існує досить велика кількість технік запам'ятовування іноземних слів: різні варіанти мнемотехніки, вірші, картки, спеціальні системи повторень, двадцять п'ятий кадр та інші. Однак та методика, яка дійсно допомогла мені і якою я користуюся досі, практично невідома російським учням. Йдеться про використання інтелект-карт (Mind Maps). Сама по собі технологія інтелект-карт була запропонована Тоні Бузаном і застосовується в різних областях - від конспектування лекцій і книг, до планування проектів та мозкового штурму.
Переваги Mind Maps полягають у тому, що вони одночасно впливають на обидві півкулі мозку, представляючи інформацію у вигляді зображень і слів. Додаткові значення понять вживаються за допомогою шрифту, розміру і кольору слів, особливостей гілок, що зв'язують окремі слова, просторового розподілу понять по аркушу паперу. Зв'язки між поняттями і центральне зображення дозволяють свідомості сприймати і запам'ятовувати інтелект-карту як щось цілісне.
Інтелект-карти дозволяють легко структурувати і запам'ятовувати інформацію. Кожна інтелект-карта має свій унікальний зовнішній вигляд і характерні особливості, завдяки чому вона краще запам'ятовується. Інтелект-карти - це відкриті структури, які можна постійно доповнювати і уточнювати.
Їх зручно застосовувати для побудови словникової мережі, призначеної для більш міцного закріплення іноземних слів у пам'яті. З їх допомогою запам'ятовуються не окремі слова, а цілі групи тематично пов'язаних понять. Окреме слово може легко загубитися в глибинах свідомості. Воно буде крутитися на мові, але ніяк не вирветься назовні. Якщо ж ми помістимо у власну пам'ять цілу мережу слів, які чіпляються один за одного, то одне слово що «спливло» в свідомості витягне і інші, представлені на одній інтелект-картці.
У процесі заучування іноземних слів кожен може створювати власні інтелект-карти і застосовувати їх для повторення і самоперевірки. Я покажу вам одну з таких інтелект-карт, яку створював сам.

 

Англійські слова. Фрукти і ягоди. (Рис. А. Нікітін)

На цьому прикладі видно, що на одній карті зібрані тематично близькі слова. По можливості вони структуровані за допомогою організації кількох рівнів. Значення слів представлені у вигляді картинок, і вони підписані на англійській мові. При бажанні, можна додати транскрипцію англійської вимови. А от переклад на російську мову краще не додавати, щоб він, як домінантний, не витісняв іноземні слова.
Підготувавши такі інтелект-карти ви можете відкласти в сторону словники або зошити із записаними словами. Немає необхідності нарізати тисяч карток, а потім шукати їх по всіх кутах квартири. Новий спосіб дозволить запам'ятати слова швидше і простіше. Час від часу переглядаючи аркуші з інтелект-картами, можна міцно їх засвоїти, а потім витягти з власної пам'яті в разі потреби.
Якщо для побудови інтелект-карт використовуються спеціальні комп'ютерні програми, то їх можна роздруковувати на окремих аркушах паперу і доповнювати від руки, у міру необхідності. Можна їх використовувати і у якості змінних заставок робочого столу на комп'ютері.
Категорія: Візуальні методи | Додав: Марічка (08.08.2011)

Переглядів: 1658 | Коментарі: 0 | Теги: | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0Пошук
Що необхідно, щоб вивчити
англійську мовуМій досвід вивчення
англійської мови


Як вивчити англійську мову
за допомогою моделювання

Copyright MyCorp © IrishkaStar
Яндекс.Метрика
Створити безкоштовний сайт на uCoz