Курс граматики "Вступ до Лінгвокарти"
Вівторок, 28.01.2020, 11:21
| RSS
Уроки англійської мови з Іриною Опеченик
Головна Каталог статей
Меню сайту
Категорії розділу
Англійська для початківців. Метод УМІН [19]
Англійська для початківців. Метод Замяткіна [4]
Мистецтво вивчення іноземної мови. Ерік Гуннемарк [0]
Розмовна англійська [0]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Головна » Статті » Англійська для початківців » Англійська для початківців. Метод УМІН

Основні принципи методу УМІН. Принцип 7. Врахування індивідуальних особливостей людини, що вивчає іноземну мову.


Увага! Якщо Ви не розумієте англійської граматику - це не Ваша вина! Вам просто її незрозуміло пояснюють. Ознайомся з Візуальною граматикою і перестань учити правила! Заповни форму нижче і отримай більш детальну інформацію на свою поштову скриньку.

Швидкість вивчення мови, обсяг і тривалість занять можуть і повинні бути пристосовані до індивідуальних особливостей вивчаючого мову.

Досвід у використанні методу УМІН різними людьми говорить про те, що кожна людина, що дійсно бажає знати іноземну мову, може досягти реального вміння користуватися цією мовою за півроку - рік. Проте одна людина може відрізнятися від іншої багатьма особливостями, які бажано врахувати, щоб зробити програму вивчення мова оптимальною для кожної окремої людини. Це тим більш бажано й реально тому, що, вивчаючи мову самостійно, ви не пов'язані з викладачем, із групою й можете самі вибирати й час, і тривалість занять, і матеріал, і засоби для вивчення мови.

У методі УМІН передбачається явне врахування декількох важливих індивідуальних особливостей людини, що вивчає іноземну мову. Найважливіша із цих особливостей пов'язана із властивостями пам'яті: обсягом матеріалу, що людина легко запам'ятовує, а також з індивідуальною швидкістю забування заученого матеріалу. У наступних розділах книги приводяться правила врахування властивостей пам'яті при плануванні занять. Загальний принцип при цьому полягає в тому, щоб вибирати обсяг навчального матеріалу на одне заняття таким чином, щоб до наступного заняття в пам'яті залишалося 70-80 % пройденого. Очевидно, що повторення пройденого через кілька годин, навіть однократне, дозволяє закріпити виучений матеріал, і в цьому випадку обсяг матеріалу одного заняття може бути збільшений.

Індивідуальні властивості пам'яті виражаються також у можливій перевазі в конкретної людини якогось виду пам'яті над іншими. Наприклад, у деяких людей добре розвинена зорова пам'ять. У методі УМІН ми не намагаємося покладатися на якийсь один вид пам'яті, навіть якщо він дуже добре розвинений. Мова повинен узвичаюватися саме як мова. А це припускає, як уже було сказано раніше, формування й слухових, і моторних образів мови, а також значеннєвих й інших специфічних енграм пам'яті. Якщо у вас добре розвинений якийсь вид пам'яті, він рано або пізно вам допоможе. Наприклад, після того як ви навчитеся вільно спілкуватися іноземною мовою, гарна зорова пам'ять допоможе вам швидко навчитися писати на ній, майже не роблячи помилок. Гарна слухова й моторна пам'ять допоможуть швидше пройти перший етап у вивченні мови. Але не покладайтеся на якийсь один вид пам'яті. Мова, крім іншого, очевидно, має специфічну мовну форму пам'яті, що в усіх нас добре розвинена, оскільки всі ми володіємо рідною мовою

До важливих індивідуальних особливостей, які необхідно врахувати при плануванні занять, відноситься вміння себе дисциплінувати, звичка до посидючої роботи. Людям, які звикли до самостійної трудової дисципліни, легше організувати свій час, намітити й виконувати намічений план занять. Здається, що таким людям вивчити мову легше, ніж тим, які не звикли систематично працювати. Дійсно, це так. Але існує й деяка небезпека, що людина, що вміє додержувати сь строгої дисципліни праці, може перестаратися. Можливо, йому здасться мало займатися 30-40 хвилин у день, і він перейде на 2-х - 3-х годинні заняття в надії прискорити просування. Таке збільшення тривалості занять, особливо на початковій стадії вивчення мова, може дати негативний результат. Після одного - двох місяців таких посилених занять (по типі деяких "інтенсивних" курсів) досліджуваний мова може набриднути й навіть "огиднути". Перший і другий принципи методу УМІН передбачають природне бажання займатися мовоюі задоволення від занять. Якщо вам доводиться напружуватися, щоб продовжувати заняття довше 30-40 хв, не робіть цього. Розслабтеся й займайтеся мовою із задоволенням.

Інша крайня індивідуальна особливість полягає в повній відсутності звички що-небудь робити регулярно й за планом. Якщо ви заражені такою звичкою, але хочете й вирішили вивчити самостійно іноземну мову по методу УМІН, доведеться виробити нову звичку. У цьому випадку вам доведеться витратити 3-4 тижні фактично не на вивчення мови, а на вироблення звички займатися щодня. Почніть із 5-10 хвилин. Не засмучуйтеся, якщо у вас не вийде відразу займатися щодня. Намагайтеся не пропускати заняття. Поступово вам буде легше знаходити потрібні для заняття 5-10 хвилин. Тоді збільштіть час занять до 10-15 хвилин. На вироблення звички щодня регулярно сідати за магнітофон у вас піде 2-4 тижні. І успіх ваш за цей час буде визначатися не стільки просуванням у мові, скільки поступовим збільшенням тривалості занять до 20-30 хвилин, а також відсутністю пропусків занять. Вважайте, що ви досягли великого успіху, якщо проробили тиждень, займаючись по 20-30 хвилин у день, не пропускаючи жодного дня. Зверніть при цьому увагу на просування у вивченні мови за цей тиждень. Явні успіхи підкріплять вашу нову звичку до регулярних занять.

До індивідуальних особливостей, які можуть вплинути на успішність занять, можна віднести також властиву деяким людям відому інертність або навіть упертість у «відданості» відомим і загальноприйнятим методам. Така людина навіть погодившись у принципі з викладаними методами і прийомами й думаючи, що він займається по методу УМІН, може продовжувати у своїх заняттях використовувати методи, яким його навчили, наприклад, в інституті. Так, він може, використовуючи підручник із вправами, намагатися ретельно всі їх виконувати, роблячи переклади, заучуючи списки іноземних слів і т.п. Треба прямо сказати, що при будь-яких доповненнях до методу УМІН іншими методами вийде вже не метод УМІН, а якийсь інший метод вивчення іноземної мови. Будь-який метод може бути вдосконалений, і, можливо, хтось досягне кращих результатів, застосувавши якісь доповнення до методу УМІН. Однак у тих випадках, коли правила методу УМІН не дотримуються, відповідальність за можливу невдачу бере на себе той, хто їх порушує. У кожному разі критерій того, чи правильним шляхом іде вивчення іноземної мови, визначається другим принципом методу УМІН - відчуттям успішності просування. Якщо це відчуття у вас є, виходить, ви йдете правильним шляхом.

До індивідуальних особливостей людини, що вивчає мова, можна віднести також початковий рівень знання мови. Можливо, ви вивчали мову у школі або на курсах і хочете ці знання вдосконалити. У цьому випадку ви також можете використати метод УМІН, починаючи його застосовувати не із самого початку, а з певного етапу. Конкретні правила, як це зробити, наведені в шостому розділі. Загальні міркування на цей рахунок зводяться до того, що вам потрібно правильно оцінити рівень вашого реального знання мови. Пояснимо на прикладі, що розуміється під реальним знанням. Ви можете пам'ятати правила граматики, знати форми деяких дієслів, знати значення багатьох слів (наприклад, з технічних текстів). У той же час вам може бути важко вимовати навіть просту фразу й, крім того, у порівняно простій повільній мові іноземною мовою ви сприймаєте в найкращому разі тільки окремі слова. На мій погляд в цьому випадку реальне знання мови близьке до нуля, і вивчення його по методу УМІН повинне бути розпочате із самого початку. Інший крайній випадок - людина не вивчала мову, але мала практичний досвід спілкування на ній, наприклад, проживаючи за кордоном. Він може говорити на цій мові, можливо, спотворюючи правильний порядок слів, іноді не знаходячи потрібні слова, але розуміючи, в основному, те, що говорять йому, і вміючи так чи інакше виразити свої бажання. У такої людини в значній мірі сформована слухова й моторна основа мови (яку, цілком можливо, потрібно коректувати). З мого погляду, незважаючи на відсутність у такої людини значного словникового запасу, а також знання граматики, його реальне знання мови - досить значне, і його шлях до повного володіння мовою буде істотно коротшим, ніж у першому випадку. У розділі 6 дані правила, користуючись якими можна оцінити своє реальне знання мови й вибрати етап, почавши з якого можна застосовувати метод УМІН.


Категорія: Англійська для початківців. Метод УМІН | Додав: alextivita (12.07.2010)

Переглядів: 1071 | Коментарі: 0 | Теги: | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0Пошук
Що необхідно, щоб вивчити
англійську мовуМій досвід вивчення
англійської мови


Як вивчити англійську мову
за допомогою моделювання

Copyright MyCorp © IrishkaStar
Яндекс.Метрика
Створити безкоштовний сайт на uCoz