З лексикону Європи йде слово «іноземна мова». Сьогодні говорять про вивчення другої, третьої, четвертої мови.
Вивчення мови не може проходити без письмової мови - читання і письма. Дорослі допомагають дітям, підтримують їх у засобах масової інформації. В будь-якій країні можна купити книги, газети, журнали на різних європейських мовах. Телевізійний канал кожної країни доступний на європейському телебаченні. Художні та документальні фільми демонструються на мовах оригіналу, з субтитрами на національній мові країни. Телеглядачі Європи дивляться фільм, слухають мову і читають переклад.
Такий сьогодні образ молодого європейця, що вступає в життя в новому столітті.
Като Ломб - професійна перекладачка з Угорщини, що володіє багатьма мовами. Для всіх, хто намагається освоїти ту чи іншу іноземну мову вона сформулювала 10 принципів:
Регулярність Просувайтеся до мети кожен день, регулярно. Регулярність часом важливіша, ніж інтенсивність. Так виробляється звичка і стійкий прогрес.
Практичність і ефективність Врахуйтие свої індивідуальні якості, ставте практичні цілі. Використовуйте найбільш практичні і зручні інструменти для освоєння іноземної мови.
Занурюйтесь в іноземну мову настільки, наскільки це приємно, годину, дві чи три на день. Дуже важливо знайти оптимальну інтенсивність. Занадто мало - неефективно, занадто багато - може привести до втоми від процесу, що суперечить першому принципу.
Розвиток кожного виду мовленнєвої діяльності впливає на розвиток інших. Дуже важливо використовувати і візуальну, і слухову, і моторну пам'ять, тренувати сприйняття на слух, промовляння, вимову. Приділяти увагу тому, що дає більший ефект.
Використовувати базовий принцип вивчення та вироблення мовних навичок - копіювання і наслідування мови носіїв мови. При цьому особливе значення має доведення навичок до автоматизму.
Освоювати тільки автентичний контент, відео, аудіо та тексти, озвучені і написані носіями мови. Вбирати живу мову, як губка. Спілкуватися з носіями мови.
Чи знаєте ви, що вивчення іноземної мови - це мистецтво?!
Мистецтво, тому що воно вимагає не тільки бажання і дії, але й особливих знань. Можна витратити роки на вивчення англійської мови, але так і не отримати бажаного результату. І справа зовсім не у відсутності здібностей до вивчення!
Ті, кому легко вдається освоїти іноземну мову, роблять це не завдяки «вродженим здібностям», а завдяки свідомому чи несвідомому дотриманню схожих принципів.
Більшість дорослих, що намагалися протягом декількох років у школі та в інших навчальних закладах вчити англійську мову, досі вважають себе дурнями, не здатними оволодіти нею. Чому?
Вивчення англійської мови є певною проблемою для нашої людини - часом ми вчимо цю мову довго, так і не досягаючи потрібного нам результату. Ще більшою проблемою є вибір правильного місця навчання. У цій статті ми з'ясуємо деякі моменти, щоб полегшити виконання обох цих завдань.
Отже, перед вами стоїть питання вибору - де вчити. Зараз не так важливо, будете ви шукати курси чи репетитора, давайте подивимося на пропоновані методики навчання. Їх прийнято розділяти на 4 великі групи: класична, комунікативна, інтенсивна та авторська.