Курс граматики "Вступ до Лінгвокарти"
Неділя, 15.12.2019, 06:15
| RSS
Уроки англійської мови з Іриною Опеченик
Головна Каталог статей
Меню сайту
Категорії розділу
Загальні передумови для успішного вивчення мов [68]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Головна » Статті » Як вивчити англійську мову » Загальні передумови для успішного вивчення мов

Чому в мовному середовищі мову вчити легше?


Увага! Якщо Ви не розумієте англійської граматику - це не Ваша вина! Вам просто її незрозуміло пояснюють. Ознайомся з Візуальною граматикою і перестань учити правила! Заповни форму нижче і отримай більш детальну інформацію на свою поштову скриньку.


Чому в мовному середовищі мову вчити легше? 

Зараз на ринку освітніх послуг представлено безліч різних мовних курсів. Одні курси розраховані на 4-5 річне вивчення мови, інші пропонують вивчити англійську мову за один місяць. Скільки ж часу насправді потрібно, щоб навчитися не тільки читати і писати мовою, але й чути, думати і вільно говорити?

Всім відомо, що швидше за все можна вивчити іноземну мову, якщо перебувати в мовному середовищі. Наприклад, іспанська легше вивчити в Іспанії. Уявіть. Ви включаєте телевізор і чуєте іспанську мову, Ви йдете по вулиці і чуєте, як люди говорять іспанською, в магазині всі написи на іспанській. Ви просто оточені іспанською: вона скрізь, навколо Вас.

Спочатку, намагаючись перекладати якісь слова з російської на іспанську, Ви будете замислюватися деякий час. Але вже скоро Ви навчитеся говорити, при цьому думати Ви будете не російською, а на іспанській. Як же так відбувається? Щоб зрозуміти, як взагалі людина вчить іноземні мови, давайте розглянемо одну життєву ситуацію, яких в історії дуже багато.

Ви, напевно, чули подібні історії, коли після корабельних аварій люди, що вижили, потрапляли на населений яким-небудь плем'ям острів. При сприятливому результаті ці люди встановлювали контакти з цим племенем і починали жити з ним разом, якщо не було можливості повернутися з острова.

Природно, головною перешкодою, з якою стикалися люди при налагодженні відносин - нерозуміння. Люди просто-напросто не могли зрозуміти, що кажуть острів'яни, а ті, в свою чергу, не розуміли їх. І нерідко це призводило до конфліктів різного роду. У племен, як і у будь-якої соціальної групи, є свої правила і закони, порушуючи які, люди могли бути вбиті.

У зв'язку з цим перед людьми виникала необхідність у вивченні нової мови. І після певного періоду люди могли не тільки розуміти мову острів'ян, але і говорити з ними.

Як це можливо? Малоймовірно, що у цих людей був з собою словник з перекладом слів з мови острів'ян. Ні про які підручники і мови так само бути не могло. Та все ж люди вивчали мову. Як це їм вдавалося? Бажання вижити? Чари? Навряд чи ...

Насправді все просто.

Розглянемо приклад. Один острів'янин просить людину принести води у відрі, вирубаному з дерева. Природно, людина не зрозуміє, що від нього хочуть. Тоді острів'янин бере відро в руку і вимовляє його назву. Після цього, острів'янин вказує на воду в інших відрах і вимовляє її назву. У голові людини це фіксується так: вода як рідина (концепт) - вода (слово рідною мовою людини) - вода (слово на мові острів'ян). Вода як рідина в даному випадку є концептом.

Тобто коли людина захоче попросити води, в його голові відбудеться приблизно наступне: концепт (вода) - вода (слово рідною мовою) - вода (мовою острів'ян). При перекладі слова зі своєї рідної мови на мову острів'ян, людина замислюється на деякий час.

Але з часом, коли людина постійно перебуває в мовному середовищі і використовує різні слова, необхідність перекладу відпадає, і процес набуває такий вигляд: концепт (вода) - вода (мовою острів'ян). У людини більше немає необхідності згадувати про те, як вода вимовляється на його мові. Тепер людина думає концептами. Крім цього людина постійно чує іноземну мову, різні її вимови, і вчиться швидко, без проблем, розпізнавати слова. Тому мову легше вчити в мовному середовищі, до якої він відноситься.

Але чи означає це, що вивчити іноземну мову швидко не в мовному середовищі не можна?

Звичайно, ні. 

Це можливо, якщо:

  • Багато спілкуватися на мові, яка  вивчається.
  • Слухати мову інших людей.
  • Вивчати граматику для правильної побудови речень.

Старанна робота над письмовими вправами, на жаль, не допоможе Вам навчитися вільно говорити іноземною. А можливість вивчити іноземну мову навіть без книг підтверджує наведений вище приклад, подібних якому в історії людства дуже багато.

Ми поділяємо думку автора статті.

Приступити до реального вивчення англійської мови  за системою "Английский - ВСЕМ!"


Категорія: Загальні передумови для успішного вивчення мов | Додав: tv-star (17.07.2011)

Переглядів: 679 | Коментарі: 0 | Теги: | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0Пошук
Що необхідно, щоб вивчити
англійську мовуМій досвід вивчення
англійської мови


Як вивчити англійську мову
за допомогою моделювання

Copyright MyCorp © IrishkaStar
Яндекс.Метрика
Створити безкоштовний сайт на uCoz