Курс граматики "Вступ до Лінгвокарти"
Понеділок, 01.06.2020, 10:52
| RSS
Уроки англійської мови з Іриною Опеченик
Головна Каталог статей
Меню сайту
Категорії розділу
Загальні передумови для успішного вивчення мов [68]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Головна » Статті » Як вивчити англійську мову » Загальні передумови для успішного вивчення мов

Як навчити дитину правильно вимовляти англійські звуки


Увага! Якщо Ви не розумієте англійської граматику - це не Ваша вина! Вам просто її незрозуміло пояснюють. Ознайомся з Візуальною граматикою і перестань учити правила! Заповни форму нижче і отримай більш детальну інформацію на свою поштову скриньку.
На жаль, в рамках шкільної програми фонетиці майже не приділяється увага. Як правило, школярі старших класів непогано говорять англійською, але їх вимова тільки віддалено нагадує сучасну англійську мову. Виправити вимову в такому віці практично неможливо, тому фонетикою слід займатися на перших кроках навчання.

В останні роки англійську починають вивчати вже в початковій школі, коли діти ще зберегли інтерес до навчального процесу і з радістю слухають кумедні історії та казки. Якщо ви придумаєте кілька цікавих історій про англійські звуки, урок пройде цікавіше, а історія надовго запам'ятається дитині.

Наведу кілька прикладів опису артикуляції англійських звуків. У них представлені конкретні рекомендації постановки звуків, але без складних термінів. Кожен із прикладів є невеликою фонетичною вправою.

Торт зі свічками

Нехай дитина уявить собі святковий торт зі свічками. Попросіть її «погасити свічки» на звуці [p]. Даний звук вимовляється з придихом. При виконанні цієї вправи дайте дитині невеликий аркуш паперу. Попросіть дитину піднести аркуш близько до обличчя і вимовити звук [p]. Якщо звук вимовити досить енергійно, швидко смикнувши і розімкнувши губи, листочок повинен відхилитися. Кут відхилення листка при вимові даного звуку свідчить про те, наскільки добре дана вправа виконується дитиною.

Як дихає собачка?

Запропонуйте дитині зобразити собачку, якій жарко. У даному випадку дитина покладе кінчик язика на нижні зуби. Спробуйте вимовити звук в такому положенні.

Хитре мишеня

Попросіть дитину уявити, як маленьке мишеня навшпиньки тихенько крадеться по кімнаті, де спить кішка, намагаючись її не розбудити [ttt]. Нехай малюк покаже, як ходить мишеня, вимовляючи звук [t]. Ця вправа підходить і для роботи в групі. Можна його урізноманітнити, попросивши кого-небудь з дітей зобразити як прокинулась кішка, коли вона біжить за мишеням. Роль кішки може виконати і викладач. При виконанні цієї вправи також скористайтесь аркушем паперу.

Дівчинка захворіла

При постановці звука [k] розповідаємо дитині невелику історію: «Одного разу маленька дівчинка гуляла на вулиці. Раптово пішов дощик. У неї не було парасольки. Вони бігла додому по калюжах і промочила ніжки. Увечері у неї почався кашель - [kkk] ».

Кидаємо камінчики

Запропонуйте дитині показати, як вона кидає камінці в річку. Камінчики будуть падати у воду, видаючи при цьому звук [b].

Гуси

Пограйте з малюком у гусей, попросивши його представити, як гуси заплескали крилами і закричали [g].

Гріємо ручки

Запропонуйте малюкові погріти ручки або видихнути на дзеркальце або окуляри [h]. Якщо звук виголошено правильно, то руки відчують тепло, а стекла запотіють. Слідкуйте, щоб у дитини вийшов практично безшумний англійський звук [h] і не було призвука, характерного для російського [х], коли в ротовій порожнині задня частина язика притискається до м'якого піднебіння.

Корова

Нехай малюк зімкне губи і виголосить [m] так, як ніби він побачив щось дуже смачне [mmm].

Жуки

Запропонуйте малюкам показати, як дзижчать жуки, коли літають або плазують в траві [dз].

Мухи

Аналогічно вправі про жуків, дитині пропонується зобразити дзижчання мух [zzz].

Плач

При вимові звуку [w] попросіть дитину згадати, як плаче немовля. При виконанні цієї вправи дитина буде вимовляти звуки «уа».

Здуваємо кульки

Запропонуйте дітям уявити собі повітряні кульки, з яких виходить повітря [ssss].

Вітер

Нагадайте дитині, як взимку виє вітер за віконцем. Попросіть її вимовити цей звук [u: u:].

На прийомі у лікаря

Нехай дитина уявить собі ситуацію, в якій вона відвідує лікаря і показує йому шийку. Щоб лікар добре оглянув горло, дитині необхідно вимовити звук [a:].

Перераховані вище вправи не є обов'язковими, проте вони значно полегшують роботу викладача початкових і середніх класів.
Категорія: Загальні передумови для успішного вивчення мов | Додав: Марічка (25.01.2012)

Переглядів: 4785 | Коментарі: 1 | Теги: | Рейтинг: 1.0/1

Всього коментарів: 0Пошук
Що необхідно, щоб вивчити
англійську мовуМій досвід вивчення
англійської мови


Як вивчити англійську мову
за допомогою моделювання

Copyright MyCorp © IrishkaStar
Яндекс.Метрика
Створити безкоштовний сайт на uCoz