Курс граматики "Вступ до Лінгвокарти"
Середа, 17.10.2018, 05:42
| RSS
Уроки англійської мови з Іриною Опеченик
Головна Каталог статей
Меню сайту
Категорії розділу
Загальні передумови для успішного вивчення мов [68]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Головна » Статті » Як вивчити англійську мову » Загальні передумови для успішного вивчення мов

Як вчити англійські слова?


Увага! Якщо Ви не розумієте англійської граматику - це не Ваша вина! Вам просто її незрозуміло пояснюють. Ознайомся з Візуальною граматикою і перестань учити правила! Заповни форму нижче і отримай більш детальну інформацію на свою поштову скриньку.

Як вчити англійські слова?


Як запам'ятовувати нові слова і вирази? З цим питанням стикався кожен, хто вивчав іноземну мову. Цей пост про те, як ефективно вчити англійські слова і вирази. 
Незалежно від того який ваш рівень володіння англійською, кількість тих слів, які ви здатні розуміти, завжди буде більше, ніж кількість тих слів, які ви будете реально використовувати у своїй промові. 


 

 

Пасивний словник- це ті слова і вирази, які ви здатні впізнавати і розуміти, але швидше за все не будете використовувати у своїй промові (як усній, так і письмовій). Активний словник-набір тієї лексики, яку ви постійно та інтенсивно використовуєте. 

 

З цими поняттями знайомі практично всі хто вчить іноземну мову. Але це мало знати-це треба використовувати. Замість того, щоб намагатися запам'ятати кожне незнайоме слово яке вам зустрілося, для початку треба визначитися з тим будете ви використовувати це слово (фразу) в мові негайно, враховуючи рівень вашої англійської в даний момент. 

 

Якщо ви прийняли рішення, що це слово (фраза) повинні обов'язково входити в ваш активний словник, то потрібно приймати "особливі заходи". Хоча, звичайно, іноді і буває, що слово без зусиль негайно займає місце у вашому активному словнику, набагато частіше нам необхідно допомагати цьому процесу, використовуючи спеціальні техніки для запису, організації, практики та запам'ятовування важливих для вас слів і виразів. Вам необхідно самостійно, експериментальним шляхом, визначитися з тим які техніки підходять саме вам. 

 

Що запам'ятовувати? 

 

Окремі слова ми бачимо в словнику, а в реальному житті ізольовані слова побачиш не часто. Ви не будете складати речення з окремих слів, кажучи по-англійськи, ви будете вживати цілі фрази, вирази. Так що, навіть на початковому рівні необхідно вивчати не окремі слова, а фрази. Часто слова існують парами як collocations-стійкі вирази, або навіть цілими ланцюжками (strings): keep in touch, hang on a minute. Отже, перше, запам'ятовуємо не окремі слова, а комбінації слів. 

 

Як записувати? 

 

Є безліч способів для запису і організації нових слів і виразів. Ви можете записувати слова на папері або в комп'ютері, а можете робити аудіозаписи, можете комбінувати і те й інше. Тут залежить від того до якого стилю навчання ви ставитеся, і як вам зручніше. 

 

Списки слів

-ті, хто вважають за краще складати списки фіксують слова цим звичним способом. При цьому замість перекладу на рідну мову, з часом, ви можете перейти на пояснення слів по-англійськи, або ж записувати їх синоніми. Недолік цього способу в тому, що дуже незручно повертатися до записаних раніше словам. Не раз спостерігала ситуацію, коли в класі учень гортає свій словничок-я ж записував це слово! 

 

Я прихильник того, щоб фіксувати нові слова і вирази, використовуючи mind maps. Таким чином, ви можете групувати слова по темі і простраівать зв'язку межу словами і виразами, що сприяє запам'ятовуванню. Також в майнд МЕП ви завжди можете легко додавати нові слова і вирази з цієї ж теми. Ви можете візуально виділяти більш значущі слова, додавати малюнки та коментарі (зі списком таке не вийде!) 

 

Якщо ви читаєте текст, і в ньому вам зустрічаються нові слова, то ви можете зробити майнд МЕП тексту-з одного боку ви структуруєте зміст тексту (вам буде простіше запам'ятати інформацію, підготуватися до обговорення тексту), з іншого ви затвердили нові слова і вирази в контексті, що важливо не тільки для ефективного запам'ятовування, а й для вживання цих слів і виразів в мові. 

 

Майнд мепи можна малювати від руки-що я і вважаю за краще робити, а можна використовувати різні онлайн інструменти для створення Mind Maps, наприклад bubbl.us 

 

Ось для порівняння майнд мепи нових слів з тексту Beating Stress, який ми розбирали на недавньому онлайн занятті. Я думаю, в mind map від руки простіше упакувати більше інформації, додати малюнки і він виглядає куди жвавіше. Але це все справи смаку, і існують інструменти з яким можна створювати досить складні майнд мепи онлайн. 

 

Зустрітися з онлайн словником Visuwords, де слова зібрані в "сім'ї" на принципах майнд мепа-раптом це надихне вас створювати власні майнд мепи для запису нових слів і виразів. 

Ще один кумедний інструмент Wordle- хмарки з слів, який може бути корисний якщо ви хочете запам'ятати слова з тексту. Про те, як використовувати цей ресурс на уроках англійської розповідає Nik Peachey.Посмотріте, яке у мене вийшло хмара слів з тексту UK hit by heavy snow з сайту BBC. Хмарку можна роздрукувати і вибрати слова які хочете запам'ятати. 

Ще один кумедний інструмент Wordle- хмарки з слів, який може бути корисний якщо ви хочете запам'ятати слова з тексту. Про те, як використовувати цей ресурс на уроках англійської розповідає Nik Peachey.Посмотріте, яке у мене вийшло хмара слів з тексту UK hit by heavy snow з сайту BBC. Хмарку можна роздрукувати і вибрати слова які хочете запам'ятати. 

 

 

Як запам'ятовувати?


Почнемо з вельми поширених способів - картки щоб повторювати слова (на одній стороні-слово по англійськи, на зворотному українською мовою). Серед моїх дорослих учнів зустрічалися ті, для кого цей спосіб був досить ефективним. Це, як правило, були люди дуже організовані, ті у кого все розкладено по поличках. Неорганізований товариш розгубить ці картки моментом, та і просто зробити їх вже вимагає діспліни. 

 

Можна повісити майнд МЕП на стіну, так щоб він весь час був у вас перед очима або написати слова на стікерах і розвісити їх згрупувавши з певною логікою (майже майнд МЕП), а потім у міру запам'ятовування стікери видаляти. 

 

Для запам'ятовування стійких слів і виразів - корисна вправа відновити другу частину виразу (можна елементарно закривати другу частину рукою або аркушем паперу). Можна самостійно влаштувати Brainstorming: всі відомі мені слова і вирази по заданій темі! 

 

Але головне ви повинні намагатися максимально використовувати нові слова і вирази в своїй усній і письмовій мові. 

І ще кілька порад як запам'ятовувати правопис слів (spelling). 

 

 

В англійській мові, щоб запам'ятати як пишеться слово, вам необхідно запам'ятовувати зоровий образ цілого слова. Особливо довгі і складні слова можна розділити на частини (bio-de-grad-able). 

 

Є така техніка яка використовується при навчанні дітей в англійських початкових школах: Look-Cover-Write - Check. 

 

1) Look at a spelling word. Подивися на слово 

 

2) Cover the spelling word. Закрий його 

3) Visualise the covered word in mind Уяви як воно пишеться (візуалізація слова

 

4) Write the word from memory. Запиши слово по пам'яті 

 

5) Check what has been written with the uncovered word. Перевір написане слово (відкрий слово і порівняй з написаним) 

 

Ось цей момент візуалізації ключовий, діти вчаться пам'ятати візуальні образи слів. Цю техніку можуть з успіхом застосовувати і дорослі, щоб запам'ятовувати як пишуться англійські слова. 

 

Це, звичайно, далеко не всі способи для ефективного запам'ятовування слів. Може у вас є свій особливий метод для запам'ятовування слів, яким ви готові поділитися? 

 

 
 


 


 


 

 

Категорія: Загальні передумови для успішного вивчення мов | Додав: Марічка (30.09.2011)

Переглядів: 4946 | Коментарі: 1 | Теги: | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 1

1  
нрПошук
Що необхідно, щоб вивчити
англійську мовуМій досвід вивчення
англійської мови


Як вивчити англійську мову
за допомогою моделювання

Copyright MyCorp © IrishkaStar
Яндекс.Метрика
Створити безкоштовний сайт на uCoz