Курс граматики "Вступ до Лінгвокарти"
Субота, 29.02.2020, 01:16
| RSS
Уроки англійської мови з Іриною Опеченик
Головна Каталог статей
Меню сайту
Категорії розділу
Загальні передумови для успішного вивчення мов [68]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Головна » Статті » Як вивчити англійську мову » Загальні передумови для успішного вивчення мов

Розмовні курси, як засіб подолання мовного бар'єру


Увага! Якщо Ви не розумієте англійської граматику - це не Ваша вина! Вам просто її незрозуміло пояснюють. Ознайомся з Візуальною граматикою і перестань учити правила! Заповни форму нижче і отримай більш детальну інформацію на свою поштову скриньку.

Розмовні курси, як засіб подолання мовного бар'єру

Як подолати цей обтяжливий стан, як розкритися і почати розмовляти

"Я вчу англійську вже півроку, але все ніяк не можу почати говорити. Я боюся помилитися, і весь час кажу неправильно. Мене просто охоплює відчуття страху і сорому. Я не можу подивитися в очі співрозмовнику, хочеться взагалі втекти подалі і ні з ким не розмовляти" - так описував свої відчуття студент, який прийшов займатися англійською мовою. Стільки часу витрачено, а результату все нема! Більш того, саме спілкування мовою не приносило ніякого задоволення.

Діагноз простий і знайомий кожному: ця злісна хвороба називається мовним бар'єром. Як подолати цей обтяжливий стан, як розкритися і почати розмовляти, замість того, щоб перебирати в голові таблицю змін неправильних дієслів?

Отже, ідея номер один: проблема в самому студенті. Буває так, що людина просто виявляється сором'язливою, і її мовний бар'єр - зовсім навіть не мовний. Просто людина в силу свого характеру звикла соромитися, боїться бути природною і вести себе невимушено. Англійська, можливо, відіграє лише незначну роль у розвитку такої поведінки на занятті або в повсякденному спілкуванні. Просто проблема десь глибше, і вирішувати її треба, почавши з себе, свого стереотипу поведінки зі знайомими і незнайомими людьми.

Але, звичайно, у багатьох скутість з'являється саме на уроках англійської. І тут уже ніхто не візьметься заперечувати - проблема саме в англійській. Як бути в цьому випадку?

Ідея номер два: студенти не відпрацювали вживання простих конструкцій і фраз. Варто озирнутися навколо. Як ідуть справи у сусіда по парті і одногрупників? Якщо на їхніх обличчях з'являється такий же рум'янець, коли заняття доходить до виголошення пари нескладних речень, значить, проблема не стільки всередині, скільки навколо. Іншими словами, це означає, що всі, хто знаходиться зараз на занятті, недостатньо добре оволоділи навичками виголошення простих виразів. І варто просто повернутися на крок назад, щоб гарненько закріпити те, що було пройдено раніше.

Це правило допомагає позбутися будь-якої невпевненості з приводу того, що студент збирається сказати англійською мовою - воно й не дивно, якщо людина чудово знає, як вимовити слово мама, йому не складе труднощів його вимовити, і ніяких "побічних" реакцій не виникає . Якщо ж він не розчув, як вимовляється слово "стриже", він ніколи не зможе впевнено і без помилок вимовити "Мама стриже пуделя". Все приголомшливо просто.

Але все-таки іноді виявляється, що всі слова і конструкції вже розібрані, а говорити все одно не виходить. У чому справа?

Ідея номер три: тренувань було не досить багато. Не варто перебирати тисячі всіляких варіантів, щоб сказати: мало розібрати і зрозуміти, як і що вимовляти, треба вміти це робити фізично. Мова - все одно, що спорт - метання списа або біг стометрівки. Щоб успішно робити і те, і інше, важливо фізично оволодіти навиком. Тренування і вправи - ось ключ до успіху.

Так що навіть якщо і здається, що написане в зошиті зрозуміло, варто спробувати використовувати ці знання, закривши зошит. Не виходить? Помилки? Страх? Значить, тренуватися належить до того часу, поки написані в зошиті слова не переберуться в пам'ять і не стануть спливати самі собою.

Ідея чотири: студент не навчився слухати. Ще одне цікаве спостереження: студенти, які вивчають англійську, як правило, впевнені, що навчитися говорити - це найважливіше.

Я хочу навчитися говорити! - Заявляє кожен, хто прийшов на курси. Звичайно, під словом говорити все розуміють вміння підтримати розмову іноземною мовою на будь-яку тему. Але (маленький нюанс!). Говорити і спілкуватися - різні поняття, і спілкування крім здатності загортати свої думки в блискучу обгортку правильно сказаних фраз, передбачає ще й уміння слухати співрозмовника.

Саме навик слухати і розбирати в іноземній мові слова виявляється куди більш цінним, і саме відсутність цього уміння так часто викликає страх. Страх показатися дурним, погано вихованим, страх сказати щось невпопад, страх, який і називають мовним бар'єром.

Як видно, причин появи бар'єру багато, а усунути його можна вельми елегантним і абсолютно безболісним способом: вибрати розмовні курси навчання іноземної. На розмовних курсах максимум уваги приділяється саме розвитку навичок спілкування мовою, студенти навчаються і говорити, і розуміти, а в результаті - через чотири-п'ять місяців можуть спілкуватися іноземною мовою. 
Категорія: Загальні передумови для успішного вивчення мов | Додав: Марічка (15.10.2011)

Переглядів: 581 | Коментарі: 0 | Теги: | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0Пошук
Що необхідно, щоб вивчити
англійську мовуМій досвід вивчення
англійської мови


Як вивчити англійську мову
за допомогою моделювання

Copyright MyCorp © IrishkaStar
Яндекс.Метрика
Створити безкоштовний сайт на uCoz