Курс граматики "Вступ до Лінгвокарти"
Середа, 22.01.2020, 08:12
| RSS
Уроки англійської мови з Іриною Опеченик
Головна Каталог статей
Меню сайту
Категорії розділу
Загальні передумови для успішного вивчення мов [68]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Головна » Статті » Як вивчити англійську мову » Загальні передумови для успішного вивчення мов

Що заважає вам вивчити англійську мову? Міфологія навчання англійській


Увага! Якщо Ви не розумієте англійської граматику - це не Ваша вина! Вам просто її незрозуміло пояснюють. Ознайомся з Візуальною граматикою і перестань учити правила! Заповни форму нижче і отримай більш детальну інформацію на свою поштову скриньку.
Міф 1. Англійську мову важко вивчити


Багато хто говорить, що вивчити англійську мову досить важко. І, як правило, ці висловлювання грунтуються на тому, що є правдивим аргументом - життєвому досвіді. Багато людей починають вивчати англійську мову якщо не з дитячого садку, то зі школи вже точно. 10-11 років вивчення англійської мови в школі, 2-5 років вивчення англійської мови в університеті, після чого слідують курси англійської мови. У підсумку виходить, що людина, відучившись майже 12-17 років, що складає приблизно 1 / 5 житті, так і не змогла вивчити мову і навчитися на ній  вільно висловлювати свої думки.

Невже вивчити англійську мову дійсно так складно? Звичайно, ні. Англійська мова є найлегшою для вивчення мовою на планеті. У чому ж секрет її вивчення? Відповідь дуже проста - практика.

Згадайте, як Ви вивчали вашу рідну мову. Коли ви були дітьми, ви слухали, що кажуть батьки та оточення, а потім тільки починали говорити. У підсумку до 7 років, коли діти йдуть до школи, ви могли правильно говорити рідною мовою, хоча не знали жодного правила. Чому ж у школах, інститутах і на курсах процес навчання зворотний: величезна кількість правил і невелика частина практики  
Міф 2. Необхідно мати певний склад розуму для успішного вивчення мови


Ви, напевно, чули це неодноразово, що для успішного вивчення англійської мови людина повинна володіти гуманітарним складом розуму. Чи правда це?Давайте знову звернемося з життєвим досвідом і спробуємо логічно розсудити. Якщо це правда, то виходить, що всі гуманітарії можуть легко вивчити англійську мову і вільно нею виражатися як усно, так і письмово.Згадайте ваших друзів, знайомих і колег. Є серед них гуманітарії?  У школі і в інституті, швидше за все, вони вивчали мову. Чи можуть вони зараз вільно розмовляти нею? Смію припустити, що ні.

Так само можна піти від зворотного. Невже у світі немає людей технічних спеціальностей зі знанням кількох мов? Я думаю, відповідь тут очевидна.Склад розуму абсолютно не має значення у вивченні мов.

                                                           Міф 3. Залежність успіху у вивченні від віку


Це говорять багато людей, скільки років б їм не було: від 25 і вище. А між тим, це в корені не вірно. Якщо в молодості мову і в правду легше вивчити, то чому ж ці люди, вивчаючи мову в школі та інституті, коли були молодими, так і не добилися успіху?

Між тим, дуже багато людей у віці, навіть за умови, що  у них не було англійської мови, вивчили її зараз. Інакше навіщо зараз існує багато курсів різних мов? Невже туди закритий доступ дорослим людям? Звичайно, ні.

  Міф 4. Англомовне середовище - необхідний фактор у вивченні мови


Це ще одна відмовка від людей, які провчившись 12-17 років англійської мови, так і не змогли її вивчити. Це властиво людині: приписувати невдачі яким-небудь причинам. Але людині так говорити простіше, вона знаходить в цьому заспокоєння. Мовляв, «звичайно, я не вивчила мову, - я ж не жила в Англії 2 роки».

Давайте знову поглянемо правді в очі. Хіба всі люди, які знають іноземну мову, не обов'язково англійську, жили за кордоном кілька років? Звичайно, ні. Очевидно, що багато людей, які знають іноземну мову, ніколи не жили в інших країнах. Максимум, вони виїжджали в короткострокові відрядження чи відпустку на пару тижнів. А багато хто взагалі ніколи не покидали меж своєї Батьківщини, і при цьому вони знають іноземну. І, тим не менш, різні курси англійської мови пропонують тури до Англії та інші англомовні країни з метою вивчення мови.

Також можна сказати, що вивчення мови в країні, в якій  нею говорять, більш ефективне, ніж на курсах. А причина тут полягає в тому, що здебільшого програма  курсів англійської мови складається з 80% теорії та 20% практики. Вас завантажують величезною кількістю правил і слів, які ви просто не в змозі запам'ятати за відведений час, так як це не закріплюється на практиці належним чином. Навчальні тури до Англії компенсують цей недолік - дають практичне застосування знань.

Але як я вже писав вище - більшість людей, які знають англійську мову, ніколи не жили в Англії. Правильна технологія навчання, спрямована на практичне застосування мови, дозволяє людям легко вивчати мову, не залишаючи свою Батьківщину.

Міф 5. Займатися з носієм мови ефективніше, ніж зі звичайним викладачем


Багато людей, вибираючи курси англійської мови, задають питання менеджерам: «А заняття у вас проводяться з носієм мови чи ні?»

Давайте з'ясуємо, навіщо взагалі потрібен носій мови і чи є навчання з ним необхідним фактором досягнення успіху. Займатися з носієм мови доцільно тільки тоді, коли людина вже може вільно висловлювати свої думки англійською мовою усно і письмово. Носій мови допоможе у відпрацюванні правильної вимови слів в різних мовних ситуаціях і допоможе у збільшенні словникового запасу.

Чи треба це новачкові, який ніяк не може запам'ятати, які часи коли застосовуються в англійській мові, займатися з носієм мови? Навряд чи.

Людина, яка вивчає англійську мову, по ходу навчання буде стикатися з різними проблемами, деякі з яких носій мови просто може не зрозуміти.Адже англійська мова для нього рідна. До того ж якщо людина знає іноземну погано, то як вона буде розуміти носія мови?

Висновок: носій мови потрібен тільки тоді, коли людина вже володіє високим рівнем знання мови.

Міф 6. З репетитором вчити мову ефективніше, ніж у групі.


Так і не вивчивши англійської мови в школі та інституті, багато людей звертаються за допомогою до репетиторів. На перший погляд, здається, що репетитор дійсно зможе допомогти людині вивчити мову, адже всі заняття проводяться індивідуально. Репетитор завжди допоможе і підкаже по ходу уроку що саме ви робите неправильно - на відміну від групових занять, де час приділяється всім студентам відразу або ж викладач може деякий час уроку приділити комусь персонально, але тоді всі інші перетворюються на слухачів, а не активних учасників.

Але, як і у всіх медалей, у цієї є зворотний бік. По-перше, хто такий репетитор? Зазвичай це людина, яка закінчила факультет іноземних мов, працює викладачем у школі чи інституті. Це найкращий варіант. Дуже часто можна зустріти репетиторів-студентів, які вивчивши мову, пропонують послуги з її викладання. І тут на перший план виходить проблема - відсутність досвіду викладання. Адже людина може знати досконало англійську мову, але це не означає, що вона є хорошим викладачем. Чи зможе вчорашній студент, без практичного досвіду викладання, навчити англійської? Навряд чи.

По-друге, може бути, вам пощастить, і ви знайдете дійсно гарного викладача, який навчить вас мові. Спочатку відчуваючи дискомфорт, з часом ви звикнете до нього, як до людини, і до його мови. Ймовірно навіть, що ви досягнете рівня вільного спілкування з ним.

Але уявімо, що ви поїхали за кордон, де всі спілкуються англійською мовою. І тут до вас підходить зовсім незнайомий чоловік і питає, де знайти такий-то готель. Мало того, що ви можете просто не зрозуміти його мову, оскільки всі люди говорять по-різному, у всіх різний акцент, так ще й відчути дискомфорт від того, що до вас звертається хтось сторонній. Репетитор вам може допомогти вивчити англійську мову, але допомогти подолати бар'єр спілкування з різними людьми і звикнути розрізняти слова в різній мови явно не в його силах. У результаті вийде, що ви начебто все знаєте, але не можете висловити свою думку. Але хіба до цього ви прагнули?

Міф 7. Чим менше група - тим краще будете знати мову.


Звичайно курси англійської мови набирають групи від 6 до 18 осіб. При цьому програми вивчення мови на багатьох курсах подібні і чимось схожі на шкільні програми. Спочатку вивчається багато теорії на заняттях, потім йде письмова робота, де треба вставляти слова в пропозиції і невеликий залишок уроку - відповіді студентів, в кращому випадку десяток хвилин - діалог. При цьому, коли два студенти кажуть, всі інші приймають пасивну участь у занятті, тобто не беруть участь в уроці активно, просто спостерігають. Однак, кожному хочеться, щоб викладач побільше приділяв уваги саме йому. Але так як це неможливо, то можуть виникати розлади або навіть боротьба за увагу викладача.

У цьому випадку може з'явитися бажання знайти персонального викладача.Але, як я вже писав, це не кращий варіант.

Але існує курс англійської мови, де навчання побудовано зовсім за іншим принципом, при якому ефективність занять не падає через велику кількость студентів, а навіть підвищується. Чому так? Студенти діляться на пари і під наглядом викладача починають спілкуватися один з одним за темою уроку, після чого студенти міняють партнерів і знову спілкуються.

Таким чином, зникають кілька проблем:

1) Кожен студент бере активну участь в уроці;
2) Розвивається практичний навик англійської мови;
3) Студенти звикають до різної мови і вимовою;
4) Ліквідуються психологічні бар'єри у спілкуванні.

Міф 8. Достатньо знати граматику і слова, щоб говорити англійською.


Дуже поширений міф. Але чи так це насправді? Давайте подивимося джерело його виникнення.

Як ми вчимо англійську мову в школі, інституті, на різних курсах англійської мови? Спочатку ми проходимо алфавіт, слова, величезна кількість граматичних правил, пишемо вправи, після чого ... намагаємося говорити.Але чи багато хто досягли успіху завдяки такому методу навчання і змогли без проблем говорити англійською? На жаль, ні.

При цьому люди, які зазнали неефективність такого способу навчання, все одно стверджують, що вільно говорити англійською можна тільки так. Чому ж вони так говорять? Причина полягає в тому, що іншого способу вивчення мови люди не бачили. Усе життя вони навчалися за одним і тим же схемам, які в підсумку були ними ввібрало й глибоко засіли в їх голові.

Ви можете запитати: «Як же можна говорити англійською мовою, не знаючи граматики?» Але згадайте ваше дитинство. Коли ви прийшли в перший клас (вам було років 7 від народження) ви ж вільно могли спілкуватися російською мовою? Але ж при цьому ви не знали жодного граматичного правила. Єдине, що ви робили весь цей цей час - слухали і говорили.

Міф 9. Краще вибирати відомі курси для навчання англійській мові.


В даний час на рику пропонується велика кількість різних курсів англійської мови. Як же зробити правильний вибір?

Перш ніж перейти до вибору, я хочу уточнити, що під знанням англійської мови розуміється вміння читати, писати, слухати і говорити. Без будь-якого одного з цих елементів, жодна людина не може сказати, що вона знає мову.

На ринку існує зараз маса курсів, які вам допоможуть навчитися більш-менш читати і писати, сяк-так розуміти на слух і, якщо дуже пощастить, говорити якісь фрази в якихось ситуаціях.

Якщо ж ви дійсно хочете вивчити англійську і вільно спілкуватися, до вибору мовних курсів треба підійти з серйозністю. Зазвичай багато людей обирають відомі розрекламовані курси, але, на жаль, по їх закінченню так і не можуть вільно спілкуватися англійською. Як же знайти тих, хто реально може допомогти?

На щастя, зараз практично всі курси англійської мови пропонують прийти на безкоштовний ознайомчий урок, на якому розповідається про те, як навчають на цих курсах або існує можливість відвідати перший урок курсу безкоштовно. Може бути також комбінація обох методів. Завдяки такій можливості можна відразу відсіяти курси, де використовуються неефективні методи (як ті, за якими Ви вчилися в школі і інституті). Відвідайте 3-4 ознайомлювальних уроку різних курсів і зробіть свій вибір.


Виберіть найкраще! Вивчіть англійську, почніть нове життя!

Категорія: Загальні передумови для успішного вивчення мов | Додав: Марічка (06.09.2011)

Переглядів: 934 | Коментарі: 0 | Теги: | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0Пошук
Що необхідно, щоб вивчити
англійську мовуМій досвід вивчення
англійської мови


Як вивчити англійську мову
за допомогою моделювання

Copyright MyCorp © IrishkaStar
Яндекс.Метрика
Створити безкоштовний сайт на uCoz