Курс граматики "Вступ до Лінгвокарти"
Неділя, 15.12.2019, 05:45
| RSS
Уроки англійської мови з Іриною Опеченик
Головна Каталог статей
Меню сайту
Категорії розділу
Загальні передумови для успішного вивчення мов [68]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Головна » Статті » Як вивчити англійську мову » Загальні передумови для успішного вивчення мов

Слова можуть заподіювати фізичний біль


Увага! Якщо Ви не розумієте англійської граматику - це не Ваша вина! Вам просто її незрозуміло пояснюють. Ознайомся з Візуальною граматикою і перестань учити правила! Заповни форму нижче і отримай більш детальну інформацію на свою поштову скриньку.
Слова можуть заподіювати фізичний біль

Нейробіологи з Йенського університету ім. Фрідріха Шиллера (Німеччина) показали, що слова, однозначно асоціюються з болем, здатні підвищувати активність деяких областей мозку людини, яка почула або побачила їх.

Як передає «Компьюлента», в проведених раніше дослідженнях було показано залежність між активністю мозку і пред'явленням певних зовнішніх стимулів, пов'язаних з болем, але результати цих робіт не дозволяли зробити однозначний висновок про те, що випробовувані реагували саме на утримання демонстрованих малюнків або зміст слів. Цілком можливо, ілюстрації або поняття просто викликали у людей негативні емоції, не пов'язані з власне почуттям болю.

Автори дослідження намагалися усунути неясність, відібравши для експерименту 40 прикметників і поділивши їх на чотири рівні групи: «позитивні», «нейтральні», «негативні» і «пов'язані з болем». В останню увійшли тільки ті слова, які прямо вказують на больові відчуття (наприклад, «ниючий», «гостра» і «пронизує»), причому ця група за своїм емоційним впливом чітко відповідала «негативним» («огидний», «мерзенний» , «брудний» і так далі) прикметником.

Експерименти, в яких взяли участь 8 чоловіків і 8 жінок, були розбиті на дві частини. У першій випробуваним демонстрували 16 послідовностей з п'яти прикметників, що відносяться до якоїсь однієї групи. Людей просили уявляти собі ситуації або відчуття, що асоціюються з кожним словом, після чого їм пропонувалося вказати, до якої групи належать переглянуті п'ять слів. У другій частині дослідів добровольці бачили перед собою ті ж 16 послідовностей, але цього разу їх увагу відволікало нескладне завдання: було необхідно підрахувати загальну кількість голосних в блоці з п'яти слів. Активність мозку випробуваних вчені контролювали за методикою функціональної магнітно-резонансної томографії.

Як з'ясувалося, в першому експерименті прикметники, що асоціюються з болем, викликали підвищення активності дорсолатеральній префронтальної області кори, нижньої частини постцентральной звивини і предклінья (ділянки медіальної поверхні півкулі великого мозку). На слова з інших груп ці області мозку, включені в систему обробки больових сигналів, реагували не так сильно.

У другому експерименті характерні зміни активності, що дозволяють відрізнити пов'язані зі словом «біль» прикметники, були зареєстровані в інших ділянках мозку. «Отримані дані показують, що слів цілком достатньо для збудження структур головного мозку, зайнятих обробкою больових сигналів, - підводить підсумок учасник дослідження Томас Вайсс. - Ймовірно, ми недооцінювали вплив словесних подразників ».

Нагадаємо, раніше британські вчені прийшли до висновку, що деякі люди дійсно здатні фізично відчувати біль іншої людини.

В ході експерименту 108 добровольцям демонстрували зображення людей, які відчували больові відчуття: наприклад, людині на фотографії робили укол, або спортсмен страждав від отриманої травми.

Цікаво, що майже 30% учасників дослідження заявили, що як мінімум одна фотографія викликала у них не тільки почуття співпереживання, а й відчуття болю в тому ж місці, що і в героїв на фото.

У продовження дослідження учасникам була зроблена магнітно-резонансна томографія мозку, яка показала, що у вищезазначеної третини добровольців при вигляді чужих страждань значно активізується діяльність у тих областях мозку, які відповідальні за больові відчуття.
Категорія: Загальні передумови для успішного вивчення мов | Додав: Марічка (25.10.2011)

Переглядів: 538 | Коментарі: 0 | Теги: | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0Пошук
Що необхідно, щоб вивчити
англійську мовуМій досвід вивчення
англійської мови


Як вивчити англійську мову
за допомогою моделювання

Copyright MyCorp © IrishkaStar
Яндекс.Метрика
Створити безкоштовний сайт на uCoz