Курс граматики "Вступ до Лінгвокарти"
Вівторок, 21.08.2018, 01:59
| RSS
Уроки англійської мови з Іриною Опеченик
Головна Каталог статей
Меню сайту
Категорії розділу
Загальні передумови для успішного вивчення мов [68]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Головна » Статті » Як вивчити англійську мову » Загальні передумови для успішного вивчення мов

Вчимо англійську: з чого почати?


Увага! Якщо Ви не розумієте англійської граматику - це не Ваша вина! Вам просто її незрозуміло пояснюють. Ознайомся з Візуальною граматикою і перестань учити правила! Заповни форму нижче і отримай більш детальну інформацію на свою поштову скриньку.
Вчимо англійську: з чого почати?

Ви вирішили освоїти нову для вас мову. Напевно, кожен задавав собі питання: з чого почати? У нашому випадку мова піде про вивчення англійської. Існує величезна кількість шкіл і методик. Через такого достатку пропозицій складно зрозуміти, яка ж з них є найефективнішою або оптимальної для вас.
Із середньої школи і вузу найчастіше виходять «знавці» англійської, які у своїх анкетах пишуть «знаю англійську зі словником». Якось трапився такий кумедний анекдот на цю тему. Не можу ручатися, що передам дослівно, але зміст постараюся передати.

Діалог двох людей:
- Наскільки добре Ви знаєте англійську?
- Спілкуюся, зі словником.
- А з людьми що? Боїтеся?

Тут є частка істини. Чи можна стверджувати, що людина знає англійську, якщо вона, фактично, відчуває «синдром собаки» - «все чую, а сказати не можу». Або, як у цьому анекдоті - щось сказати може бути і можу, але тільки «з милицями» у вигляді словників і довідників. Навряд чи це можна назвати людським спілкуванням і хорошим знанням мови.

Але чому ми робимо наголос саме на спілкування? Можливо, достатньо вміти лише «читати та перекладати зі словником»? Чесно кажучи, не думаю, що когось може цілком влаштовувати стан німого. Напевно хоч тінь бажання вміти розмовляти англійською вільно жевріє в кожній душі. До того ж, якщо ви читаєте наукові тексти, тексти по своїй професії або хобі, вам напевно хотілося поставити питання експерту - людині, яка добре розбирається в темі. Адже багато гуру, що видаються на англійській (в друкованих виданнях або в Інтернеті), залишають для зв'язку адресу своєї електронної пошти. Ось де реальний шанс отримати відповіді на хвилюючі вас запитання! Однак питання - чи можете ви скористатися цим шансом?

Відразу обмовлюся: коли мова йде про спілкування, ми розглядаємо спілкування в широкому сенсі - як обмін ідеями між двома людьми. Обмін ідеями за допомогою мови в даному випадку. І в нашому випадку ми розглядаємо будь-яке спілкування: усне при особистій зустрічі або по телефону, письмове у вигляді листів, факсів, електронної пошти або мобільних повідомлень. Зауважу: якщо ви вмієте спілкуватися усно, «письмова мова» не складе такої великої праці (тут лише попрацювати з орфографією - написанням слів і пунктуацією - правильною розстановкою розділових знаків). Адже якщо ви можете швидко відреагувати словами в звичайній розмові на репліки чи запитання співрозмовника, то «більш повільна мова» - листи та інше тощо - коли у вас є час на роздуми над відповіддю, тим більше не складе труднощів.

Отже, давайте ж подивимося, який спосіб вивчення мови є найефективнішим.

Для початку згадаємо, як ми вивчали рідну мову. З чого ви починали? Як складався ваш шлях освоєння рідної мови?
Коли ви тільки починали робити свої перші кроки у це життя, то перед вами постало завдання, як зрозуміти те, що вам говорять, як передати свої ідеї іншим людям. Звичайно ж, спочатку це були просто звуки, що привертають увагу дорослих. Потім ви почали використовувати жести, наприклад, вказуючи на предмет, з яким ви пов'язували своє бажання. Батьки вам починали говорити слова, називаючи предмети, на які ви вказували, називаючи дії, які здійснювали ви або вони. Побачивши пташку, мама вам говорила, що це «пташка», показуючи на неї рукою і кілька разів повторюючи це слово. Спостерігаючи реальні предмети, ви чули, як звучать слова, що позначають ці предмети, потім намагалися вимовити ці слова. Поступово ваш словниковий запас зростав, вимовлені звуки були все виразніше, і до 7 років ви вже могли розуміти і говорити рідною мовою досить добре для того, щоб порозумітися як мінімум на побутові теми. Тобто в школу, де ви дізналися, що у рідної мови є ще і певні правила, ви прийшли, маючи здатність говорити. Деякі могли вже і читати. Але ні про яке вивченні граматики у віці до 7 років у більшості випадків не йшлося. Мова ви сприймали на слух. Виключно шляхом практичного засвоєння ви набували здатність говорити і розуміти, і формували свій словниковий запас.

Згадали, це дійсно так і було? Чи були там, у вашому ранньому дитинстві, товсті граматичні підручники, що розкривають хитрощі граматики рідної мови? Пояснювали вам батьки перш, ніж ви пішли в школу, що таке відмінок, іменник, сьогодення і минулий час, або що таке дієприкметник і дієприслівник? Очевидно, ні. Все це ви дізналися в школі на уроках рідної мови, де крок за кроком опановували граматику.

А тепер давайте уявимо собі, що ви ще тільки з'явилися на світ, а «мудрі дорослі» садять вас за парту, кладуть перед вами підручник української (рідної) і говорять, що зараз ви будете читати і освоювати граматику рідної мови. Напевно, ви б просто розплакалися і вирішили б, що цей дорослий бажає познущатися над вами! Або вам стало б дуже нудно, тому що незрозуміло, що робити з цією товстої книжкою, що означають всі ці незрозумілі слова і навіщо взагалі вам все це потрібно. І напевно, ви б вирішили мерщій поповзти, піти, втекти з цього місця, або розкапризувалася б і поснули.

Щось подібне відбувається і «в дорослому житті», коли ви берете товсті підручники граматики, і на перших же сторінках розумієте, що книга набагато розумніший за вас і що, мабуть, це була не дуже вдала ідея - вивчити англійську. Або ж ви починаєте думати, що мови не для вас, що здібностей до мов у вас ніяких, і що у вас, напевно, є схильність до чогось іншого, але тільки не до освоєння мов. Але смію вас запевнити, що все нормально з вашою здатністю і талантом. Адже вивчили ж ви українську! Насправді головне в даному випадку - те, ЯК ви починаєте вивчати нову для вас мову.

Ключем до успішного освоєння мови є ПРАКТИКА!

В Москві та деяких інших містах СНД, в багатьох інших країнах у світі існує курс англійської мови «English as a Second Language» (ESL) в системі «Прикладного Освіти». Тут цей вислів - «English as a Second Language» - можна було б перекласти як «англійську як другу рідну». «Друга» в тому сенсі, в якому «другою рідною» є мова для людини, у якої батьки - вихідці з різних країн. Наприклад, мама росіянка, а тато англієць. Або мама українка, а тато росіянин. Варіантів не злічити. Курс побудований так, щоб ви отримали величезну кількість практики. Методика викладання, яка використовується на цьому курсі, природна: як і в дитинстві, ви спочатку починаєте говорити, вас не перевантажують правилами, ви освоюєте мову на практиці. Ефективність засвоєння досягається також використанням технології навчання, усуває перешкоди у навчанні та скорочує час навчання мови у порівнянні з тим, що нам знадобилося в дитинстві.

На курсі ESL ви будете мати можливість зробити свої перші кроки, не занурюючись в граматичні нетрі. Ви зможете почати говорити і розуміти, що говорять інші. На 80% курс складається з практики. У вас пропадуть похмурі думки про свою нездатність до мов! Ви здатні на набагато більше, ніж думаєте! Вся справа в тому, що методики, які застосовувалися під час попереднього вашого навчання, були поставлені з ніг на голову: вас спочатку напихали граматикою, а потім ... Потім у вас просто з'являвся дикий страх сказати щось неправильно і, як наслідок, мета «знати мову» виявлялася не просто недостигнутой, а ставала нереальною, починала здаватися недосяжною, ви втрачали впевненість у собі і відчували себе неважливо. Наш підхід до вивчення мови полягає в тому, що ми допомагаємо вам зробити ваші перші кроки у вивченні мови легкими і вселяє у вас упевненість, що формують той фундамент, на якому може бути зведена будівля - вільне володіння мовою в усіх її формах. Ті, хто вже має якісь навички в англійській, можуть продовжити своє вивчення з великою кількістю практики, що не тільки зробить засвоєння мови набагато більш ефективним, але і впорядкує раніше придбані знання.

Категорія: Загальні передумови для успішного вивчення мов | Додав: Марічка (05.11.2011)

Переглядів: 2367 | Коментарі: 1 | Теги: | Рейтинг: 1.0/1

Всього коментарів: 1

1  
The answer of an epexrt. Good to hear from you.Пошук
Що необхідно, щоб вивчити
англійську мовуМій досвід вивчення
англійської мови


Як вивчити англійську мову
за допомогою моделювання

Copyright MyCorp © IrishkaStar
Яндекс.Метрика
Створити безкоштовний сайт на uCoz