Курс граматики "Вступ до Лінгвокарти"
Вівторок, 21.08.2018, 01:58
| RSS
Уроки англійської мови з Іриною Опеченик
Головна Каталог статей
Меню сайту
Категорії розділу
Поради [11]
Ігри [4]
Граматичний і лексичиний мінімум для батьків [0]
Типові характеристики сприйняття дітьми світу [8]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Головна » Статті » На допомогу батькам » Поради

Проблема викладання англійської мови в школі


Увага! Якщо Ви не розумієте англійської граматику - це не Ваша вина! Вам просто її незрозуміло пояснюють. Ознайомся з Візуальною граматикою і перестань учити правила! Заповни форму нижче і отримай більш детальну інформацію на свою поштову скриньку.

Бажання вивчити англійську мову з часом перетворюється на нав’язливу ідею і відношення до мови набирає  форми своєрідної любові, але без взаємності. Знати хочемо, але не знаємо! Та й сама система вивчення англійської мови в школі протягом останніх десятиліть майже не змінилася. Бажання, яке довгий час було властиве усьому нормально розвинутому дорослому поколінню – знання іноземної мови – нарешті вилилось у небувалий «бум». І здавалося б, від початку цього «буму» кількість людей, які вільно володіють іноземною мовою, повинна різко зрости, враховуючи збільшення кількості шкіл і класів з поглибленим вивченням, зокрема, англійської мови. На жаль, кількість не перейшла в якість, хоч бажання батьків навчити свою дитину говорити на чужій мові таке ж жагуче і цілком зрозуміле.

Звісно, можна пояснити це тим, що   бажання батьків – це ще не міра дитячих здібностей і що дитині просто не  дано, або звернути увагу на те, що резерви пам’яті дитини далекі від бажаних. Поза сумнівом, іноді справді причина в ліні і небажанні, або ще у чомусь, що існує об’єктивно і не залежить від прагнень дорослого. Можливо, до цього висновку поступово приходять багато батьків, згадуючи, як день за днем згасало у дитини бажання вчити мову і як у старшому шкільному віці воно згасло повністю, і відношення до вивчення англійської мови стало швидше негативним, ніж позитивним.

Однак, весь парадокс полягає у тому, що негативним стало тільки відношення, але аж ніяк не бажання дитини, оскільки бажання залишилось, і трансформувалось у невимовну тугу: все рівно не вивчиш!
І ось тут я готова посперечатись – вивчиш! Обов’язково вивчиш! І знатимеш краще за будь-кого, хто впродовж шкільних років засвоював курс англійської мови.
Як же навчитись говорити на англійській мові і спілкуватися без проблем?

Це питання постає перед кожним, хто починає вивчення англійської мови, прийнявши свідоме і виважене рішення.
Якщо  головна мета полягає у тому, щоб  поїхати за кордон у справах, чи на відпочинок, спілкуватися з друзями, вступити до Вузу , влаштуватися на престижну високооплачувану роботу, то вивчення англійської мови стає засобом для досягнення  мети.  Скільки часу необхідно  витратити на вивчення мови?  Чи варто  відкладати здійснення  планів на років 5 – 10? 

Викладання англійської мовиВ наш час, на превеликий жаль, основним і головним методом вивчення іноземної мови в школі, як і раніше, залишається граматико-тематичний: тема, до неї лексика і відповідний граматичний матеріал. Оскільки будь-яка перевірка якості навчання пропонує тільки письмові завдання для перевірки знань, то складається враження, що головне і основне – це написати без помилок контрольну роботу. Вважається, що якщо учень написав речення, то він з легкістю застосує його в мовленні.  

Не можу сказати хто являється автором цього «шедевра» педагогічної думки, але відразу зрозуміло, що ця людина далека від розуміння законів формування як усного, так і письмового мовлення. По суті, прирівнюючи правила і можливості письмового мовлення до можливостей і правил формування усного мовлення (з очевидним наданням переваги письмовому), пересічний вчитель англійської мови починає рухатись у помилковому напрямі. Помилковість цього напряму полягає в тому, що через письмо і граматику неможливо сформувати усне мовлення. 

Не варто дивуватися, що і сам вчитель у більшості настроєний на письмове мовлення (вважаючи, що так безпечніше на випадок перевірки), до того ж це один із способів тихого і спокійного проведення уроку (всі зайняті і немає часу на теревені). Вчителя завжди переслідує страх, що учень наробить багато помилок у вирішальній письмовій контрольній роботі. Тоді будь яка перевірка зробить висновок, що англійську мову в межах програми учень не знає. Виходить, що рівень вивчення усного  мовлення потрібен тільки на відкритий урок. Такий рівень досягається, зазвичай,  зазубрюванням. А далі знову граматика, лексика, правила…

Таким чином, можна зробити висновок, що у викладанні немає домінуючого прагнення до усного мовлення, до його розвитку і становлення, навіть не дивлячись на те, що саме усне мовлення - основа спілкування між людьми. 

Але спільними зусиллями вчителів і батьків можна вирішити багато питань, і у вивченні англійської мови також. 

Категорія: Поради | Додав: Anne (19.01.2012)

Переглядів: 3277 | Коментарі: 0 | Теги: | Рейтинг: 1.5/2

Всього коментарів: 0Пошук
Що необхідно, щоб вивчити
англійську мовуМій досвід вивчення
англійської мови


Як вивчити англійську мову
за допомогою моделювання

Copyright MyCorp © IrishkaStar
Яндекс.Метрика
Створити безкоштовний сайт на uCoz