Курс граматики "Вступ до Лінгвокарти"
Вівторок, 19.11.2019, 15:48
| RSS
Уроки англійської мови з Іриною Опеченик
Головна Каталог статей
Меню сайту
Категорії розділу
Поради [11]
Ігри [4]
Граматичний і лексичиний мінімум для батьків [0]
Типові характеристики сприйняття дітьми світу [8]
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0
Форма входу

Головна » Статті » На допомогу батькам » Поради

Скоромовки в англійській мові


Увага! Якщо Ви не розумієте англійської граматику - це не Ваша вина! Вам просто її незрозуміло пояснюють. Ознайомся з Візуальною граматикою і перестань учити правила! Заповни форму нижче і отримай більш детальну інформацію на свою поштову скриньку.

Робота над скоромовками проводиться у кілька етапів. 

 • Перший етап — презентація. 

Учитель вимовляє скоромовку спочатку швидко, так, як потрібно це робити (показує зразок мовлення), а потім — повільно, вправляючи учнів у чіткій та правильній вимові важких звуків. 

Для дітей із патологічно прискореним темпом мовлення таку роботу доцільно повторювати більшу кількість разів, ніж для учнів, швидкість мовлення яких є нормальною, тобто не поспішати переходити до швидкої вимови скоромовок. У даному випадку більшу увагу краще приділити аналізу звуків, на яких побудована скоромовка: голосний це звук чи приголосний, дзвінкий він чи глухий (якщо приголосний), наголошений чи ненаголошений (якщо голосний). Тренування у чіткій, правильній вимові кожного звука, повторення з дітьми цієї операції належну кількість разів та часу — запорука корекції мовленнєвих дефектів учнів. 

Школярів, темп мовлення яких патологічно уповільнений, треба, навпаки, тренувати якнайшвидше вимовляти скоромовки. Для цього звичайно застосовують годинник. Але це не означає, що учнів із таким дефектом не потрібно привчати аналізувати та чітко вимовляти звуки, на яких побудована скоромовка. Просто ця робота має тривати меншу кількість часу. Основну увагу вчитель повинен приділяти швидкості вимови скоромовок. 

Для дітей із такими вадами, як шепелявість, картавість, гнусавість, тобто для тих, хто має проблеми у вимові окремих звуків, учителеві потрібно правильно добирати мовний матеріал. Треба використовувати скоромовки, які насичені лише проблематичними звуками. 

При навчанні учнів із нормальним мовленнєвим розвитком скоромовки застосовують як матеріал для фонетичної зарядки, а також при вивченні нових звуків, при закріпленні їхньої вимови. 

 • Другий етап — власне робота над скоромовками. 

Передумовою використання скоромовок є такі чинники: 

  • підготовка артикуляційного апарату; 
  • розвиток мовленнєвої моторики; 
  • постановка звука. 

Все це сприяє автоматизації артикуляційних рухів, формуванню артикуляторної бази фонем, як у цілому, так і для кожного звука окремо. 

Особливо учитель має приділити увагу правильній постановці звуку в дітей із мовними дефектами, оскільки таким учням важко утримувати праавильну позицію артикуляційного апарату при вимові звуків. При цьому краще застосовувати такі педагогічні прийоми, як заохочення, віра в корекцію порушення, доброзичливе ставлення до дитини, похвала за найменший успіх. 

При ознайомленні з новим звуком текст скоромовки служить вихідним матеріалом для виділення звука, який вивчається. Текст скоромовки може підлягати більш детальному звуковому аналізу. 

У звукових вправах текст скоромовки читається, а діти називають слова, в яких міститься звук, що вивчається, вказують його місцезнаходженняу слові. 

Робота з вимови, яка проводиться з групою учнів та індивідуально, яка супроводжується рухами, сприяє мотивуванню вимови мовленнєвого матеріалу в різному темпі, ритмі, з різною інтонацією. 

 • Третій етап — закріплення, диференціація. 

Усі скоромовки можна "розігрувати”: уявити ігрову ситуацію, включити елемент змагання. 

Поєднуючи скоромовку зі грою, з рухами корисно для відпрацювання чистоти вимови звуків, для відпрацювання дихання, почуття ритму, створення у дітей радісного настрою [Корепина Л. Работа над звуковой культурой речи (развитие речи шестилеток-первоклассников. 

Також для закріплення можна запропонувати такі види вправ із використанням скоромовок: 

 1. Скласти скоромовку з розсипаних слів (у групах, індивідуально за картками); 
 2. Вгадати скоромовку за ключовим словом (у групах, індивідуально за картками; або фронтально); 
 3. Вгадати скоромовку за малюнком; 
 4. Гра у командах: одна команда починає скоромовку, друга завершує та навпаки; 
 5. Гра у командах: яка група швидше та правильніше скаже скоромовку; при цьому використовують годинник.

Таким чином, можна зробити висновок про те, що скоромовки служать прекрасним матеріалом для корекції легких мовленнєвих дефектів учнів. При цьому робота з такими дітьми має свою специфіку: багаторазове повторення, детальний аналіз звуків, а також спеціальна підготовка мовленнєвого апарату для вимови іншомовних звуків тощо. 

Приклади скоромовок


Категорія: Поради | Додав: Anne (12.01.2012)

Переглядів: 2695 | Коментарі: 2 | Теги: | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 1

1 Poonam  
You are so awesmoe for helping me solve this mystery.Пошук
Що необхідно, щоб вивчити
англійську мовуМій досвід вивчення
англійської мови


Як вивчити англійську мову
за допомогою моделювання

Copyright MyCorp © IrishkaStar
Яндекс.Метрика
Створити безкоштовний сайт на uCoz