Курс граматики "Вступ до Лінгвокарти"
Неділя, 15.12.2019, 13:40
| RSS
Уроки англійської мови з Іриною Опеченик
Головна Каталог статей
Меню сайту
Категорії розділу
Наукові основи навчання іноземній мові як засобу спілкування [10]
Форми мовного спілкування, види мовної діяльності і оволодіння ними [4]
Мовний матеріал і оволодіння ним [35]
Складові педагогічного процесу [1]
Філолінгвія [8]
Філолінгвія [0]
Навчання англійської мови [7]
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Форма входу

Головна » Статті » Методика вивчення англійської мови » Філолінгвія

Заповнення прогалин, або як вчити граматику


Увага! Якщо Ви не розумієте англійської граматику - це не Ваша вина! Вам просто її незрозуміло пояснюють. Ознайомся з Візуальною граматикою і перестань учити правила! Заповни форму нижче і отримай більш детальну інформацію на свою поштову скриньку.

Заповнення прогалини, або як вчити граматику


Питання. Чи варто заповнювати прогалини?

Відповідь. Якщо прогалини в знаннях, то так, звичайно.

Питання. Але якщо це прогалини в підручнику граматики? 

Відповідь. А ось тут якраз і виникає питання.

Чим і навіщо мені заповнювати прогалини у вправах з граматики, якщо я хочу просто навчитися розмовляти? Чи допоможе мені це говорити? Досвід людства стверджує: "Що посієш, те й пожнеш".

У застосуванні до нашої розмови це означає, що якщо заповнювати прогалини, то саме заповнювати прогалини і навчишся. А якщо тренувати здачу тестів, то здавати тести і навчишся. Але ніяк не говорити.

"Але постійте!" - скаже вдумливий і досвідчений у справі вивчення мов читач. Адже мені завжди твердили про те, що для освоєння мови необхідно багато займатися, виконувати туєву хучу вправ. І тоді прийде мені щастя у вигляді відмінного знання мови. 

Задамо тоді нашому Многомудрому читачеві зустрічне запитання: "А чи допомогли особисто тобі ці чудові вправи з не менше чудових підручників граматики?". 

Лише злегка зніяковівши, наш навчений читач напевно відповість, що він вже знає дуже багато про граматику, словниковий запас набагато (можливо) перевищує мінімум, необхідний для розмови на рівні: "Наліво підеш - в музей потрапиш". Ну а якщо під час спроби перемовитися словом з аборигеном якоїсь екзотичної країни на нього напав тимчасовий ступор, так це лише від несподіванки. Просто абориген / аборигенка раптово вразив / вразила його смуглявістю і красою фігури. 

Так от, панове. Змушений я Вас розчарувати. Та й не тільки Вас.
 На жаль, до сьогоднішнього дня навіть серед лінгвістів і педагогів існує нерозуміння принципів роботи мозку і незнання ефективних методик роботи на результат. Часто навчання полягає в освоєнні того чи іншого підручника. Вам можуть сказати, що після освоєння 8 книжок підручника Ви обов'язково заговорите. І коли Вами пройдено 7 книжок, і Ви все ще не говорите, підозри про неефективність такого способу вже можуть закрастися Вам в голову. Але ж так хочеться пройти це все до кінця. А раптом диво станеться і Ви раптово заговорите. Адже, і правда, Ви дізналися так багато нового про граматику, вивчили так багато нових слів. 

А те, що при наближенні іноземця Вас починає кидати в холодний піт ...
Ну, так це ж дрібниці порівняно з тією купою знань та інформації, які Ви вже отримали, витративши на це якихось кілька років життя (якщо Ви були старанним учнем). Та й чи потрібно вчителю, щоб Ви заговорили через пів-року чи рік? Адже навчання може бути нескінченною, як поїдання ранкових сніданків, або перегляд телевізора, або багаторазове доведення води до температури 90 градусів в надії, що вода коли-небудь все ж закипить ... 

І тут я скажу Вам про одну, а точніше відразу про дві принципові помилки, які роблять день у день у школах, на курсах і т.д. І це стосується теорії і практики. 

Замість того, щоб теорію зрозуміти - її зубрять напам'ять. 

Замість того, щоб практикою займатися - її намагаються зрозуміти.

Теорію зубрити не варто - її треба зрозуміти.

Практику розуміти не потрібно - нею треба займатися. 

Ви ж не будете сперечатися, що цифровий фотоапарат чудова штука, але цвяхи забивати чомусь набагато зручніше молотком! Як говориться: "Всьому свій час, і час кожної речі під небом". 

Я пропоную Вам пройти простий, навіть елементарний тест на побудову англійських пропозицій. Цей тест покаже, на якому небі Ви сьогодні знаходитеся і що Вам треба виправити.
Категорія: Філолінгвія | Додав: Кто_там (15.08.2013) | Автор: Женя

Переглядів: 684 | Коментарі: 0 | Теги: | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0Пошук
Що необхідно, щоб вивчити
англійську мовуМій досвід вивчення
англійської мови


Як вивчити англійську мову
за допомогою моделювання

Copyright MyCorp © IrishkaStar
Яндекс.Метрика
Створити безкоштовний сайт на uCoz