Курс граматики "Вступ до Лінгвокарти"
Вівторок, 28.01.2020, 11:41
| RSS
Уроки англійської мови з Іриною Опеченик
Головна Каталог статей
Меню сайту
Категорії розділу
Наукові основи навчання іноземній мові як засобу спілкування [10]
Форми мовного спілкування, види мовної діяльності і оволодіння ними [4]
Мовний матеріал і оволодіння ним [35]
Складові педагогічного процесу [1]
Філолінгвія [8]
Філолінгвія [0]
Навчання англійської мови [7]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Головна » Статті » Методика вивчення англійської мови » Філолінгвія

Перша  порада. Чи так погано зубрити, або замінюємо розумові дії фізичними


Увага! Якщо Ви не розумієте англійської граматику - це не Ваша вина! Вам просто її незрозуміло пояснюють. Ознайомся з Візуальною граматикою і перестань учити правила! Заповни форму нижче і отримай більш детальну інформацію на свою поштову скриньку.
"Замінюємо розумові дії фізичними".


Цей чудовий девіз висунутий вченим-психологом Валерієм Куринським. Має він глибокий зміст, який не цілком оцінений сучасниками і знайде ще своїх послідовників
у майбутньому. А втім ...

Візьміть, наприклад, музику. Її мета - передача образів, найтонших порухів душі і розуму. Однак, майже ніхто з музикантів не уникнув багатогодинних розігрування гам і етюдів. А їх призначення - цілеспрямоване тренування певних технічних навичок. І це цілком поєднується з девізом, висунутим в заголовку, і не заважає, а допомагає досягати точної передачі музичних образів.

Або візьміть йогу, тай-цзи, карате. У всіх східних практиках і єдиноборствах вже сотні років тому було помічено й зрозуміле, що висот майстерності не можна досягти без регулярної інтенсивної роботи з тілом, без багаторазового повторення одних і тих же елементів. Причому, навіть майстри високих рівнів регулярно повторюють рухи, з якими вони познайомилися ще на початку свого шляху до досконалості. Наприклад, ката в карате або до-мажорна гама в музиці. Тренуванням часто передує коротке пояснення, після якого йде нормальна робота. Цікаво, що вона навіть не вважається зубрінням у звичному сенсі слова. Це просто відпрацювання комплексу необхідних рухів і дій.

Зауважте, у всіх перерахованих випадках мається відпрацьована техніка тренувань, відомі шляхи і способи роботи. Але от щодо мов тут чомусь мається глибокий пробіл. Способи та методи мовних тренуваннь практично не розроблені. Мало того, сама думка про необхідність тілесного тренування звичок досі не утвердилася в головах не тільки учнів, а й педагогів і вчителів. Зазвичай вважається, що якщо Ви ЗРОЗУМІЛИ правило граматики, Ви вже можете його вживати. Головне зусилля йде на розумовий штурм. Але ж це зовсім не так.

У деяких професіях і видах діяльності тренування відіграють меншу роль. Швидкість розрахунків тут має другорядне значення в порівнянні з їх надійністю. Якщо конструктору потрібно, щоб будівля не впала, важливіше за все правильно прорахувати. Принцип тут такий: 7 разів відміряй - 1 раз відріж. У діяльності ж, яка виробляється в реальному часі (real-time), потрібні спеціальні способи тренувань. І процес мовлення, справжня реальна розмова до таких видів діяльності як-раз і відноситься!

Не рідко на питання, як оволодіти мовою, можна почути, що треба регулярно займатися. Але на тему, як саме це робити - існує якийсь змова мовчання. Тобто, найважливіший етап - придбання звички, те, що власне і становить справжню його суть, виявляється на задвірках навчання. Адже придбання знань і умінь є тільки підготовкою до останнього головного ривка, без якого все попереднє значною мірою втрачає сенс, на зразок того як покупка чайника і плити втрачає сенс без того, щоб довести температуру води до 100 градусів і закип'ятити її.

Найчастіше, справжнє тренування підміняється нескінченними тестами та перевірками. Існує, наприклад, безліч комп'ютерних програм і аплікацій, що мають на меті перевірку письмового знання мови. Судячи по їх кількості, вважається, мабуть, що нескінченна переекзаменація здатна когось чомусь навчити. Хоча відомо, що тренуючи здачу тестів, Ви навчитеся, в основному, здавати тести. А от кількість аплікацій, які вміють ТРЕНУВАТИ реальні навички, прагне до нуля.

І це аж ніяк не випадково. Адже так само як фармацевтична промисловість зацікавлена ​​в тому, щоб люди хворіли, хоча і жили довго, так і машина навчання мовам зацікавлена ​​в тому, щоб люди хотіли вивчити мови, але робили це як можна довше. Зрештою, повністю здорові і знаючі мови люди доходу не приносять.

Наша ж з Вами мета - зуміти навчитися чути англійську мову і грамотно говорити, не поклавши на це залишок свого життя. І зробити це максимально ефективно, витративши мінімум часу і зусиль. При цьому, стати не професорами лінгвістики, знаючими всі правила, а КОРИСТУВАЧАМИ мови, які вміють застосовувати її для своїх повсякденних потреб. А для цього, за правилом Парето, нам досить витратити на це всього 20% зусиль, освоївши при цьому 80% навичок, необхідних для досягнення мети.

У середні століття, та й протягом XX століття існувала проблема нестачі інформації. І зубріння було простим способом надійного, хоча і малоефективного, освоєння нової інформації. Сьогодні, в XXI столітті, з'явилася нова проблема - проблема інформаційного потоку, що затоплює нас з головою. Тому старі методи вже не годяться, не відповідають своєму призначенню. Адже ні для кого не секрет - багато методів, які до сьогоднішнього дня застосовуються на курсах і в школах, просто застаріли і не враховують ні досягнень сучасної психології, ні елементарних закономірностей навчання і роботи людського мозку! Тому сьогодні нам потрібні нові, більш швидкі та ефективні методи передачі і "завантаження" інформації в мозок і тіло. Сьогодні всім потрібні більш потужні інструменти вбудовування в себе нових навичок.

Але як це зробити, як здійснити в реальності?

Виявляється, для того, щоб знання чи розуміння перейшло в уміння, а уміння в навичку, потрібно певну кількість повторень. Наведемо кілька цифр.

Щоб зрозуміти щось головою, розумом, зазвичай досить 1-3 повторень. Щоб почати застосовувати нове знання, потрібно близько 10 повторень. А для перекладу знань і умінь на автоматизований навик, потрібно близько 108 повторень.
Виходить, що на розуміння нової інформації розумовим шляхом йде всього близько 1% часу. Решта часу - тренування. І тут все просто: повторивши 100 разів - отримав новий навик. Звичайно, у різних людей можуть бути відмінності за кількістю повторень в залежності від віку та здібностей, але принцип від цього не змінюється.
Вся біда школи, курсів та ін загальноприйнятих варіантів навчання в тому, що вони надто покладаються на ту частину організму, яка розташована між вух. І виходить, що зрозуміти пояснення людина нерідко ще в змозі, а застосувати на практиці, та ще з потрібною швидкістю і в нормальному темпі - мало хто може. Ось і виходить, що через 10 років "ефективно" навчена людина, насилу зможе зв'язати 2-3 фрази на іноземній мові. Адже недостатньо купити чайник і плиту. Треба ще й воду закип'ятити.

Таким чином, для досягнення результату потрібно мінімально необхідне знання (10%) і максимально інтенсивне тренування (90%), що використовує резерви нашого організму, його підсвідому, інтуїтивну частину. А, щоб нудно не було, і ефективність була на піку, треба робити роботу цікавою, різноманітною і захоплюючою. Як саме це робити, які прийоми використовувати - ми Вам надалі розповімо і покажемо. Джерела прийомів: спорт, музика, психологія, тобто ті області, де здавна прийнято робити роботу через тіло, тренування, а не тільки через розум. Адже саме він нас підводить, коли ми надмірно на нього покладаємося.

І наше завдання на цьому етапі - дати на час сірій речовині відпочинок і навантажити ту частину нашого організму, яка спочатку природою для цього призначена - наше тіло!

Ви ж не будете сперечатися, що цифровий фотоапарат чудова штука, але цвяхи забивати чомусь набагато зручніше молотком!

І для того, щоб отримати резерв часу на практичне тренування навиків, перестаньте витрачати час на вивчення словесних правил! Вони тільки заважають живій, спонтанній мові!

Адже нам з Вами не правилами потрібно висловлюватись, а сенс своїх думок співрозмовнику передавати. А для розуміння сенсу ми розробили просту і зручну Візуальну Модель, що дозволяє зрозуміти структуру англійської мови всього за кілька занять!

Крім швидкості освоєння, у цієї моделі є ще перевага. У ній використовуються кольорові візуальні образи. А вони знаходяться не в лівій - логічній, а в правій - образній півкулі. З цієї причини нові знання не змішуються зі словесними знаннями і не заважають, на відміну від правил, термінів і визначень, якими ми звикли користуватися.

Отже, залиште безплідні міркування, припиніть подумки "пережовувати" мову. А замість цього включіть потужний потік енергії свого тіла, своїх емоцій і почуттів. Адже Ви не комп'ютер і не робот. Ви - Людина! А наші техніки та візуальні моделі, які активізують "живе", образне мислення і перемикають розум у творчий правопівкульний режим, Вам у цьому допоможуть!

Довіртеся своєму організму, своєї інтуїції, почуттям і емоціям!
Але головне - дійте!
І Ви обов'язково прийдете до бажаного результату.
Повірте, це можливо!
Категорія: Філолінгвія | Додав: Кто_там (15.08.2013) | Автор: Женя

Переглядів: 682 | Коментарі: 0 | Теги: | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0Пошук
Що необхідно, щоб вивчити
англійську мовуМій досвід вивчення
англійської мови


Як вивчити англійську мову
за допомогою моделювання

Copyright MyCorp © IrishkaStar
Яндекс.Метрика
Створити безкоштовний сайт на uCoz