Курс граматики "Вступ до Лінгвокарти"
Вівторок, 21.08.2018, 01:56
| RSS
Уроки англійської мови з Іриною Опеченик
Головна Каталог статей
Меню сайту
Категорії розділу
Наукові основи навчання іноземній мові як засобу спілкування [10]
Форми мовного спілкування, види мовної діяльності і оволодіння ними [4]
Мовний матеріал і оволодіння ним [35]
Складові педагогічного процесу [1]
Філолінгвія [8]
Філолінгвія [0]
Навчання англійської мови [7]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Головна » Статті » Методика вивчення англійської мови » Мовний матеріал і оволодіння ним

Моделювання вивчення англійської мови


Увага! Якщо Ви не розумієте англійської граматику - це не Ваша вина! Вам просто її незрозуміло пояснюють. Ознайомся з Візуальною граматикою і перестань учити правила! Заповни форму нижче і отримай більш детальну інформацію на свою поштову скриньку.
Моделювання вивчення англійської мови
Ми всі вчилися потроху, чого-небудь і як-небудь. Як вірно сказав відомий російський класик Олександр Сергійович, саме як-небудь більшість з нас і вчилися, і лише ті деякі, які навчалися як треба, англійську мова вже знають. 
Моделювання успішних людей - одне з найдревніших і в той же час найсучасніших занять людини. Змінюються тільки способи і технології, стають все більш просунутими і витонченими. Якщо ви задумаєтеся, то в моделюванні немає нічого нового або лякаючого. Діти моделюють своїх батьків, і нікого це не дивує, всі із захопленням говорять: «Ах, він так схожий на тата»! Можна відкривати все на власному досвіді.
А що ж робити тим, хто хоче навчитися як треба? Є основні моменти, які працюють або не працюють для більшості людей. Для початку варто поговорити про те, що однозначно не допомагає при вивченні англійської мови: 
1. Переконаність в існуванні єдино правильної «чудодійною» методики, яка, як обіцяє реклама, зробить чудеса за 3, 7 днів або за місяць.
2. Бажання негайно домогтися 100% успіху - принцип «Все або нічого».
3. Небажання помічати свої успіхи, а прагнення бачити лише недоліки.
4. Відсутність мотивації.
5. Небажання що-небудь робити самостійно, хай вчитель сам мене навчить.
При бажанні Ви можете додати ще нескінченну кількість пунктів, натомість я пропоную перейти до того, що допомагає вивчити англійську і будь-яку іншу мову.
1. Сильна мотивація. Як говорили в фільмі «Чародії»: «Бачити мету, вірити в себе, не помічати перешкод»
2. Зв'язок бажання вивчити мову з усіма значущими ключовими галузями життя. Наприклад, я хочу зробити кар'єру, багато подорожувати по всьому світу, вільно спілкуватися з діловими партнерами та іноземцями взагалі, щоб діти теж теревенили англійською, як рідною, цікавлюся марками, а цікава інформація часто буває на англійській і т.д.
3. Бажання використовувати для вивчення мови будь-які можливості - читати книги в транспорті, слухати пісні по радіо в маршрутці по дорозі на роботу, дивитися фільми тільки англійською мовою (неважливо, скільки ви зрозумієте в перший раз, просто почніть, самі здивуєтеся, як багато цікавого при цьому відбудеться). Можете легко придумати ще 5-6 варіантів.
4. Гнучкість у поведінці. Можливість робити помилки, неминучі при вивченні мови, і застосовувати різні методи, щоб розвивати всі аспекти володіння мовою: мовлення, написання текстів, сприйняття інформації на слух і читання.
5. Бажання пограти. Як у дитинстві, коли кожен з нас несвідомо наслідував батьків і оточуючих людей, копіював їх і, таким чином, навчався дуже швидко і ефективно.
6. Емоційність. Те, що пов'язано з сильними емоціями, наприклад, заключні слова героїв улюбленого фільму в найвідповідальніший момент, залишаються в пам'яті надовго і без зусиль.
Як ви могли помітити, частина цих пунктів - вивернуті навиворіт пункти зі списку, який заважає вивчати англійську мову. Зробіть повну протилежність з решти пунктів, а також з тих, про які ви самі подумали. Запишіть їх.
Якщо ви відповіли щось на кшталт: «Займусь як-небудь потім, зараз ніколи» - майте на увазі, що швидше за все, саме таку стратегію ви використовуєте для того, щоб не вчити англійську мову. Багато хто вважає, що для вивчення мови потрібно багато часу. Це не так.
Найдовший шлях починається з першого кроку. І якщо Ви знаєте, що поодинці ви гуляти не любите - приєднуйтесь до натовпу, що йде у правильному напрямку. Це можуть бути ваші близькі, друзі, носії мови, що живуть в Росії, ви можете спілкуватися з ким-небудь через Інтернет, знайти такі можливості на роботі і т.д.
Якщо ви докладете певних зусиль, щоб себе мотивувати і почати процес, то ви дійдете до своєї мети досить швидко. Якщо у Вас є сила волі, щоб взяти в руки будь-яку книгу англійською мовою, послухати пісню - почніть з самостійних занять, тому що саме Вам може бути видніше, який шлях для Вас найпряміший.
Коли ви вчитеся самостійно, ви маєте задоволення набивати шишки на власній голові самі і в тій кількості, якій хочете. Зате результат навчання запам'ятовується міцно і надовго.
Вам коли-небудь траплялося відчувати збентеження, коли іноземець питав дорогу, а ви раптом відчули гострий напад амнезії і пояснювали більше мовою жестів, оскільки всі слова раптом «випарувалися»? Зате потім, скільки ж правильних і доречних слів раптом згадалося, але було вже пізно для цього разу. Зробіть висновки на майбутнє і сміливо йдіть далі. Тоді у вас з'явиться більше варіантів поведінки.
Ще один спосіб мотивації - записатися на курси, вступити до інституту чи до приватного викладача, знайти роботу, на якій мова необхідна, тоді життя саме буде змушувати вас робити необхідні кроки.
Іноді люди не зовсім точно знають, як поставити правильну мету і під цю мету розробити систему критеріїв, які визначать, що вам найбільш потрібне у вивченні англійської і як зрозуміти, що ви домоглися поставленої мети.
Якщо ви поки не дуже чітко уявляєте собі, навіщо вам потрібна англійська мова, краще не полінуйтеся, як слід задумайтеся над цим, це заощадить дуже багато часу і грошей надалі. Незакритий T.O.T.E. - Ось одна з головних причин того, що людина не отримує задоволення від вивчення англійської.
Якщо ви весь час робите одні й ті ж операції, наприклад, вчите англійську тільки за підручниками граматики, чи варто дивуватися, що ви не здатні нею розмовляти? Для навчання говорінню варто говорити, а не читати чи писати. Якщо немає виходу з процесу, ви ніколи не визнаєте, що вивчили мову в якійсь мірі - отже, ви не дали собі дозволу на те, щоб нею користуватися. Подумайте, як з точки зору моделі TOTE організовано ваше навчання. Чи варто щось змінити або додати?
Ще один хороший спосіб - поговоріть з ким-небудь, хто вивчив англійську або іншу мову, запитайте їх, як це було, подумайте, які думки у вас виникають щодо того, що ви почуєте. Так можна виявити свої обмежуючі переконання, з якими згодом попрацювати.
Зазвичай вивчення мови всі асоціюють з тим, як це відбувалося у школі. Нудні заняття, незрозумілі домашні завдання, небажання вчитися. Мовою НЛП це називається негативне якорення. Подумайте, як зробити для себе вивчення мови святом, як створити масу позитивних якорів.
Навколо нас величезна кількість можливостей. Наприклад, прослухати за допомогою аудіогіда екскурсію англійською мовою можна майже в будь-якому музеї. Любителі кіно можуть включати субтитри і звук англійською мовою, якщо у них є можливість дивитися DVD.
Якщо вивернути навиворіт весь свій досвід з вивчення мови і подивитися, а що ж там усередині, можна виявити ряд переконань, що лежать в основі успішного і неуспішного навчання англійської мови. Застосовуючи цю методику в річному 10-денному таборі з вивчення англійської, я працювала з однією чудовою дівчиною.
Її початкове переконання було «Я нездатна». Разом з групою ми вивернули це переконання навиворіт. Вийшло: «У мене купа талантів». Кожен день всією групою ми відкривали у цієї дівчини все нові й нові таланти, милувалися ними, захоплювалися, показували їй самій. Бачиш, а ти ж прекрасно друкуєш!
Треба ж, як ти чудово переклала текст! Послухай, та ти ж чудово переказала розповідь! Як чудово, а мені в голову така ідея, як тобі, не приходила! Оскільки все це робилося цілком щиро і в невимушеній обстановці відпочинку, сталося якорінення підсилюючого переконання.
Я абсолютно впевнена, що переконання людини про те, що у неї купа талантів (ми навіть малювали цю купу на папери у вигляді метафори) допоможе не тільки в області англійської мови, але й збагатить всю решту життя - особисту, професійну, сімейну та т. д.
На тренінгу по просунутому моделюванні ми змогли виявити наступні підтримуючі переконання:
1. Маючи навички спілкування англійською мовою, я можу спілкуватися з будь-якою англомовною людиною;
2. Люди, що володіють іноземною мовою, мають якісно інший рівень свободи у професійній діяльності та можливості кар'єрного росту;
3. Перебуваючи за кордоном, у мене збільшується свобода взаємодії з людьми в різних життєвих ситуаціях, я роблю це легко і з задоволенням;
4. Знаючи англійську мову на необхідному рівні, я можу заробляти більше грошей;
5. Володіти іноземною мовою престижно;
6. Кожна сучасна людина може і повинна володіти іноземною мовою;
7. Я вже перебуваю на такому рівні усвідомлення, що можу дозволити собі вкладати час і фінанси на інтелектуальний розвиток і отримувати від цього різні вторинні вигоди;
8. Англійська мова робить мене вільним(вільною);
9. Знаючи англійську мову, я можу розуміти слова іноземних пісень і підспівувати, читати іноземні книги в оригіналі, дивитися фільми;
10. Я говорю по-англійськи краще, ніж багато англійців говорять російською;
11. Вивчення іноземних мов розвиває розум, гнучкість, здатність розуміти іншу людину і зробить моє життя багатшим, яскравішим, цікавішим;
12. Мова жива і дається тільки своїм. До мови потрібно підлаштовуватися, щоб їй сподобатися;
13. Мова існує для спілкування;
14. Вчити мову треба не для досягнення рівня носіїв мови, а для конкретних цілей;
15. Спілкування - гра, що приносить задоволення;
16. Я фокусуюся на спілкуванні, а не на правильності моєї мови.
Для прийняття цих переконань і заміни старих обмежуючих переконань на нові підтримуючі можна користуватися будь-якими прийомами та техніками.
Дуже корисно при вивченні англійської мови застосовувати техніку інтеграції логічних рівнів. Таким чином, ми створюємо цілісність. Вивчення мови відбувається після цього значно швидше, легше і ефективніше. Є ще безліч технік, які можна використовувати в контексті вивчення англійської мови.
Підводячи підсумки, вивчення англійської - справа вимірна, досяжна, немає нездатних людей, є просто люди, які до цих пір неправильно навчалися, і які можуть знайти для себе кращу методику, відкрити свої таланти та отримати від цього задоволення.
Категорія: Мовний матеріал і оволодіння ним | Додав: Марічка (05.08.2011)

Переглядів: 1645 | Коментарі: 0 | Теги: | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0Пошук
Що необхідно, щоб вивчити
англійську мовуМій досвід вивчення
англійської мови


Як вивчити англійську мову
за допомогою моделювання

Copyright MyCorp © IrishkaStar
Яндекс.Метрика
Створити безкоштовний сайт на uCoz