Курс граматики "Вступ до Лінгвокарти"
Вівторок, 19.11.2019, 18:54
| RSS
Уроки англійської мови з Іриною Опеченик
Головна Каталог статей
Меню сайту
Категорії розділу
Наукові основи навчання іноземній мові як засобу спілкування [10]
Форми мовного спілкування, види мовної діяльності і оволодіння ними [4]
Мовний матеріал і оволодіння ним [35]
Складові педагогічного процесу [1]
Філолінгвія [8]
Філолінгвія [0]
Навчання англійської мови [7]
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0
Форма входу

Головна » Статті » Методика вивчення англійської мови » Мовний матеріал і оволодіння ним

Секрети запам'ятовування нових англійських слів


Увага! Якщо Ви не розумієте англійської граматику - це не Ваша вина! Вам просто її незрозуміло пояснюють. Ознайомся з Візуальною граматикою і перестань учити правила! Заповни форму нижче і отримай більш детальну інформацію на свою поштову скриньку.
Нові слова через групи словосполучень
Вивчайте нові слова в контексті і в словосполученнях, наприклад, не просто "tea-чай", а «налити чаю», «заварити чай», «покласти цукор», «пити чай без цукру», «зелений чай»,«чорний чай »і т.д. Таким чином, ви будуєте в свідомості цілі семантичні групи, і коли мова заходить про чаювання, згадавши лише один вираз з перерахованих вище, ви відразу ж відтворює в пам'яті всю семантичну групу і можете успішно і довго спілкуватися на цю тему. 

Картинки і візуальні посібники - метод карток і ілюстрованих словників
Коли слово у вашій свідомості асоціюється з візуальним образом, працюють вже 2 види пам'яті. Намагаючись запам'ятати нові слова, використовуйте картинки або словники в картинках. Існують не тільки словники в картинках загальної спрямованості, а й спеціалізовані професійні словники, наприклад, медичний англійський, англійський для інженерів, англійська для пілотів, тощо. 
Картки допоможуть вам запам'ятовувати слова максимально швидко. Ви можете, наприклад, запланувати вивчити 10 слів на день. Приготуйте картки з цими словами і візьміть їх з собою. Протягом дня перебирайте картки, намагаючись запам'ятати всі нові слова. 

Ви можете самі проілюструвати нові слова, заплановані для запам'ятовування. Наприклад, вам потрібно вивчити слово лісоруб - woodcutter. На одній стороні картки напишіть слово на англійській, а на другий намалюйте те, що у вас асоціюється з цим словом. Тут працює ще й метод асоціацій

Ще один цікавий спосіб запам'ятовування нових слів англійською - це метод стікерів. Цим методом найкраще вчити іменники і прикметники. Візьміть стопку стікерів, запишіть назви всього, що вас оточує, і обклейте всі ці предмети англійськими назвами. Всього лише тиждень, і вивчені таким способом слова назавжди залишаться у вашій пам'яті, і навіть через 20 років ви зможете згадати, що Mirror - це дзеркало. А якщо до дзеркала додати визначення чисте, брудне, каламутне - clean, dirty, dull, то запам'ятовується ціла група смислових значень. 

Метод «магічної сімки»
Вчений Дж. А. Міллер визначив, що людська пам'ять якимось чином залежить від числа сім плюс або мінус два. Тобто ми здатні утримувати в пам'яті в середньому 7 одиниць, які можуть бути словами або ж смисловими одиницями, тобто - образами. Згортаючи кілька слів в образ, ви зможете запам'ятовувати набагато більше інформації. Кожне нове слово чи словосполучення рекомендується заучувати, використовуючи 7 повторень в арифметичній прогресії. Це так зване правило «відлуння». Секрет закріплення нових слів полягає в наступному: необхідно повторити нові слова на наступний день після того, як їх вивчили, потім ще через день, через два дні, через три дні і так далі до 7 повторень. 

Спробуйте і ви ці нові способи, розширюйте словниковий запас системно й ефективно.


Джерело: http://Infoenglish.info
Категорія: Мовний матеріал і оволодіння ним | Додав: Tiana (14.03.2012)

Переглядів: 3758 | Коментарі: 1 | Теги: | Рейтинг: 5.0/1

Всього коментарів: 0Пошук
Що необхідно, щоб вивчити
англійську мовуМій досвід вивчення
англійської мови


Як вивчити англійську мову
за допомогою моделювання

Copyright MyCorp © IrishkaStar
Яндекс.Метрика
Створити безкоштовний сайт на uCoz