Курс граматики "Вступ до Лінгвокарти"
Субота, 29.02.2020, 01:14
| RSS
Уроки англійської мови з Іриною Опеченик
Головна Каталог статей
Меню сайту
Категорії розділу
Наукові основи навчання іноземній мові як засобу спілкування [10]
Форми мовного спілкування, види мовної діяльності і оволодіння ними [4]
Мовний матеріал і оволодіння ним [35]
Складові педагогічного процесу [1]
Філолінгвія [8]
Філолінгвія [0]
Навчання англійської мови [7]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Головна » Статті » Методика вивчення англійської мови » Наукові основи навчання іноземній мові як засобу спілкування

Методика вивчення англійської мови. Мова як діяльність людини.


Увага! Якщо Ви не розумієте англійської граматику - це не Ваша вина! Вам просто її незрозуміло пояснюють. Ознайомся з Візуальною граматикою і перестань учити правила! Заповни форму нижче і отримай більш детальну інформацію на свою поштову скриньку.
Мова людини є складовою частиною його діяльності, вона дозволяє йому пізнавати світ і спілкуватися з людьми. Пізнання і спілкування, засноване на розумінні і на обміні думками і відчуттями, здійснюються за допомогою мовних і немовних засобів. Мовні засоби представлені системою мови, матеріалізованою в лінгвістичних знаках фонетики, лексики, граматики. Немовні засоби, що передають до 40% інформації, утілюються в немовній знаковій системі (міміка, жести, почерк і ін.). Засвоєння мови веде до перетворення її з матеріальної форми, існуючої зовні людини, у форму мовної діяльності людини на її основі, до формування мовних умінь. Такий шлях оволодіння рідними і нерідними мовами. В різноманітних ситуаціях мовного спілкування виявляється все багатство зовнішнього світу. Користуючись мовою як засобом пізнання і спілкування, людина говорить, слухає, пише, читає. В основу диференціації форм спілкування встановлені різні критерії. По матеріальних засобах спілкування (звуки — букви) розрізняють усну і письмову форми; за умов спілкування (взаємодія людей в просторі і в часі) усну діалогічну, усну монологічну і письмову монологічну форми спілкування. Усна і письмова форми спілкування використовуються для отримання інформації шляхом аудіювання і читання та передачі інформації шляхом говоріння та письма. Названі види мовної діяльності взаємопов'язані і взаємообумовлені, в той же час вони самостійні. Говоріння і аудіювання є дві сторони усного спілкування; природньо, вони характеризуються спільністю мовного матеріалу, а також экстралінгвістичних засобів. Письмо і читання — дві сторони письмового спілкування. В їх основі лежить письмова норма. экстралінгвістичні засоби тут менш інформативні, ніж в усному спілкуванні. Аудіювання і читання об'єднуються по діях і операціях, в основі яких лежить пізнання лінгвістичних знаків. Говоріння і письмо використовують утворюючу функцію лінгвістичних знаків в діях і операціях по створенню повідомлень.
Види мовної діяльності можуть самостійно включатися в ту або іншу немовну діяльність. Так, читання використовується для розширення і поглиблення професійних знань. Витягнута при читанні інформація може надалі стимулювати немовні і мовні дії. Слухання лекцій, доповідей, радіо і телепередач найчастіше не припускає мовної реакції. Говоріння, якому найбільш властивий зворотний зв'язок, може, виступати і ізольовано (виступ по радіо, телебаченню, перед аудиторією). Письмове викладення думок має найбільшу незалежність в часі і просторі від інших видів мовної діяльності.
В життєдіяльності людини говоріння, аудіювання, письмо і читання мають різну питому вагу: рецептивні види мовної діяльності, як правило, превалюють над продуктивними. Найбільша кількість інформації людина одержує через оптичний канал завдяки масовому розповсюдженню друкарської літератури, кіно і телебачення, які стали надбанням людства. В усному спілкуванні людина може сприймати більше інформації, ніж він її звичайно видає при говорінні.
Здібності індивіда повноцінно брати участь в різних видах мовної діяльності неоднакові (тут мається на увазі професійне використання мови). Людина сприймає на слух все, що уміє сказати, проте може сказати не все, що сприймає на слух; розуміє при читанні все, що сам звичайно пише, проте може написати лише невелику частку того, що розуміє при читанні. Індивідуальне володіння мовою для цілей спілкування у всіх різне. Ступінь володіння видами мовної діяльності варіюється залежно від соціальної і професійної приналежності людини, його загальноосвітнього і культурного рівня.
Дані про взаємовідношення мовних і немовних дій, про форми людського спілкування і види мовної діяльності мають прямий вихід в методику навчання іноземним мовам. Іноземну мову слід вивчати так, щоб вона з часом стала корисною в трудовій діяльності. Це, у свою чергу, вимагає оволодіння видами мовної діяльності і її структурними компонентами.
Пошуки шляхів оптимізації учбового процесу для досягнення цих цілей повинні бути направлені на розробку ефективних методів і прийомів повідомлення знань і розвитку мовних умінь.
Це пов'язано з вивченням закономірностей протікання мови, процесів породження і сприйняття мовного вислову; з визначенням принципів відбору мовного і мовного матеріалу, послідовності його введення і тренування; зі встановленням типології труднощів оволодіння нею. Вибір методів і прийомів роботи обумовлюється також педагогічними і методичними основами навчання.
Виконання цих задач спирається на новітні досягнення методики викладання іноземних мов, її базисних і суміжних наук. При сучасних вимогах не можна б було вирішувати без залучення даних комплексу наук ні загальні, ні часткові питання навчання іноземним мовам. 
Категорія: Наукові основи навчання іноземній мові як засобу спілкування | Додав: alextivita (09.09.2010)

Переглядів: 2061 | Коментарі: 0 | Теги: вивчення англійської мови, англійська мова, уроки англійської мови, вивчення англійської, АНГЛІЙСЬКА, англійський перекладач, уроки англійської | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0Пошук
Що необхідно, щоб вивчити
англійську мовуМій досвід вивчення
англійської мови


Як вивчити англійську мову
за допомогою моделювання

Copyright MyCorp © IrishkaStar
Яндекс.Метрика
Створити безкоштовний сайт на uCoz