Курс граматики "Вступ до Лінгвокарти"
Понеділок, 19.11.2018, 02:44
| RSS
Уроки англійської мови з Іриною Опеченик
Головна Каталог статей
Меню сайту
Категорії розділу
Наукові основи навчання іноземній мові як засобу спілкування [10]
Форми мовного спілкування, види мовної діяльності і оволодіння ними [4]
Мовний матеріал і оволодіння ним [35]
Складові педагогічного процесу [1]
Філолінгвія [8]
Філолінгвія [0]
Навчання англійської мови [7]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Головна » Статті » Методика вивчення англійської мови » Наукові основи навчання іноземній мові як засобу спілкування

Подолання страху говоріння


Увага! Якщо Ви не розумієте англійської граматику - це не Ваша вина! Вам просто її незрозуміло пояснюють. Ознайомся з Візуальною граматикою і перестань учити правила! Заповни форму нижче і отримай більш детальну інформацію на свою поштову скриньку.
Чи доводиться Вам під час спілкування з іноземцем (або з вашим викладачем) ловити себе на тому, що Ви стоїте і думаєте над тим, що саме ви збираєтеся сказати?

Чи часто ви робите помилки, такі як: вимовляєте не те слово або взагалі плутаєте літери в словах, тому що постійно роздумуєте над кількістю різних способів висловити те, що ви хочете?

Якщо з вами таке трапляється, і ви вже почали переживати, чи все в порядку з вашою головою, то скажу одразу - переживати не варто, тому що таких як ви сотні тисяч мільйонів, а точніше стільки, скільки людей вивчає англійську. Переживати варто, якщо вас дійсно напружує стояти як баран, болісно намагаючись нарешті вимовити те, що планували (або це напружує вашого постійного співрозмовника).

Ви прекрасно знаєте, що хочете сказати і знаєте як це зробити декількома способами, і всі ці способи формують ідеально складені речення в вашій голові ... аж до того моменту, як ви розкриваєте рота, щоб їх озвучити.
Звідки береться ця проблема?

Отже, як і всі проблеми психологічного характеру, наша сьогоднішня криється в глибокому дитинстві, а точніше в шкільних днях або періоді, коли ви тільки почали вивчати іноземну мову. Можливо, ви пам'ятаєте, що уроки іноземної мови в школі зводилися до записування нових слів у зошиті, прикладів з ними, правил і т.п. Домашка повинна була виконуватися також у письмовій формі, тому буде чесним визнати, що 90% часу, проведеного за партою на уроках ін.яза було сфокусовано навколо «написаного слова».

Вас змушували читати, вас змушували писати, і, коротше кажучи - вас змушували тренувати свою зорову пам'ять наааамного більше, ніж слід було.

І саме тому той «записана іноземна мова» змушує ваш мозок спочатку уявити собі ті речення, якими ви хочете висловити свою думку в розмові.

Роки формування текстів та речень іноземною мовою у вашому зошиті перетворили вас на прекрасного «письменника» і зовсім ніякого «говорильщіка».

Так як же здолати цю проблему? На щастя, існує цілих 2 способи.

Для початку, вам слід проаналізувати, як ви розмовляєте своєю рідною мовою. Думаю, ви погодитесь, що в більшості випадків ніякої підготовки до розмови не буває. Особливо, коли ви розмовляєте на прості теми в повсякденному спілкуванні - тоді ви не особливо роздумуєте над тим, що і в якій формі ви збираєтеся сказати, і процес йде сам по собі без вашого напруженого втручання.
Коли ви вчилися розмовляти рідною мовою, ви спочатку придбали здатність говорити, і вже потім пішли в школу і навчилися писати і читати.
Спілкуватися може бути як формальним, так і неформальним.
Неформальне спілкування – це легка світську бесіда, розмова ні про що (по-англ. small-talk), при якій ви використовуєте особливі фрази, як правило одні і ті ж, так як ви зустрічаєте одних і тих самих людей кожного дня і говорите з ними, більш-менш, про одні і ті самі речі. Тому при такій розмові ви взагалі не замислюєтеся про форму подачі своїх думок - вони вилітають автоматично.

Ось саме до цього ви і повинні прагнути - говорити не сходячи з місця без особливих роздумів, як би автоматизуючи свій мозок на подібні розмовні образи. Щоб цього домогтися, я пропоную вимовляти перше, що спало на думку, якою б ідіотською пропозицією вам це не здалося)))

Наприклад, вас запитали як пройшли вихідні, і замість того, щоб болісно згадувати, який час спожити і як змінювати форми дієслів, сказати швидко «Ходив з бабусею в кіно», тому що таким чином ви не завантажуєте мозок варіантами і він, як правило сам викопає більш-менш правильну формулювання. Головне тут - стрімкість!

Так, у цьому випадку ви, можливо, також допустите помилку - але ж ми почали з того, що розмірковуючи над правильною відповіддю ви і так робите помилки. Тому фішка в підході «випалив те, що прийшло в голову відразу »полягає в тому, щоб привчити себе ігнорувати власний сором за помилки, а заодно і думки про те, хто і що зможе про вас подумати!

Звичайно, під стрімкістю я маю на увазі швидкість вираження думки вголос без зайвих роздумів, а не швидкість мовлення - тараторити не треба))

Другий тип розмови - або формальне спілкування - має на увазі як раз повільне і грунтовне висловлення своїх думок, тому що по-іншому у вас і не вийде, так зазвичай обговорюються складні питання (політика, економіка, глобальне потепління і тп). І ось в таких випадках можна і подумати над тим, що сказати, бо від вас, швидше за все, будуть чекати чогось дійсно розумного.

Тому коли вас в черговий раз підмиває «зависнути» на півслові, рішенням проблеми стане використання «розумних» фраз (які вам, природно, доведеться завчити заздалегідь. І взагалі, чим більше стійких і ідіоматичних виразів ви будете мати в розмовному арсеналі, тим більш «автоматичною» стане ваша мова, і тим впевненіше ви станете себе відчувати - ви ж слово в слово вивчили ось ці самі фрази, тому годі й переживати, що помилитеся або вигадувати новий спосіб їх озвучування.
Категорія: Наукові основи навчання іноземній мові як засобу спілкування | Додав: Tiana (01.03.2012)

Переглядів: 983 | Коментарі: 0 | Теги: | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0Пошук
Що необхідно, щоб вивчити
англійську мовуМій досвід вивчення
англійської мови


Як вивчити англійську мову
за допомогою моделювання

Copyright MyCorp © IrishkaStar
Яндекс.Метрика
Створити безкоштовний сайт на uCoz