Курс граматики "Вступ до Лінгвокарти"
Неділя, 15.12.2019, 05:43
| RSS
Уроки англійської мови з Іриною Опеченик
Головна Каталог статей
Меню сайту
Категорії розділу
Наукові основи навчання іноземній мові як засобу спілкування [10]
Форми мовного спілкування, види мовної діяльності і оволодіння ними [4]
Мовний матеріал і оволодіння ним [35]
Складові педагогічного процесу [1]
Філолінгвія [8]
Філолінгвія [0]
Навчання англійської мови [7]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Головна » Статті » Методика вивчення англійської мови » Навчання англійської мови

Чи потрібно дитину 5-6-річного віку вчити англійській мові?


Увага! Якщо Ви не розумієте англійської граматику - це не Ваша вина! Вам просто її незрозуміло пояснюють. Ознайомся з Візуальною граматикою і перестань учити правила! Заповни форму нижче і отримай більш детальну інформацію на свою поштову скриньку.

Це є продовження статті "Чи потрібно вчити англійській мові дітей 2-3-річного віку?"

По мірі росту і розвитку дитини поступово розширюються межі пізнаваного світу і сфера мислення дитини, прогресує її мова. У розвитку структури дитячої мови особливе місце займає слово-речення, покликане висловити те, що зазвичай виражається повноцінним реченням. 

Така неповна або «мала» мова дитини є прямим свідченням того, що між промовлянням перших слів і оволодінням повноцінною мовою дорослих існує певний перехідний період. Поступово дитина опановує форму головного речення, і лише на третьому році життя з питаннями «чому?» в його мові з'являються форми підрядного речення. Однак, дитяча думка як і раніше оперує тільки в межах конкретних ситуацій, у неї немає достатніх опорних точок для розчленування істотних зв'язків і випадкових збігів, заснованих на спільності однорідних властивостей і асоціативних зв'язків. Не уміючи зрозуміти взаємність або відносність понять, дитина тим самим не в змозі їх узагальнити.

Цікавий висновок у цьому зв'язку зробив французький психолог Ж. Піаже. Він зазначив, що своєрідний характер «малої» промови, а також монологічного мовлення (промовляння вголос про себе) психологічно пов'язаний з езоповою природою дитини, що володіє аутичним (замкнутим на собі) мисленням. У свою чергу, К. Юнг пояснював егоцентричні мислення дітей таким чином: «У ранні роки життя немає безперервної пам'яті, є тільки - і це щонайбільше - острівці свідомості, подібні окремим лампадам < ...>. Але ці острівці пам'яті <...> містять сукупність дуже важливого вмісту, пов'язаного зі сприйняттям самого суб'єкта, - так званого его». Притаманне дітям егоцентричні мислення по суті своїй є асоціальним. У міру розвитку і зростання потреби до взаємодії з соціальним середовищем дитина змушена пристосувати свою думку до думки оточуючих, що витісняє зрештою закладений в неї природою егоцентризм. Однак до досягнення дітьми 7-річного віку близько 46% висловлювань, за даними Піаже, відносяться до егоцентричним формам мови.

У той же час в старшому дошкільному віці у дітей поряд з предметним мисленням розвивається ситуативне мислення і ситуативна мова. Остання також має досить вузький характер: для її розуміння кожного разу необхідно враховувати якусь конкретну ситуацію. Це пояснюється тим, що ситуативна мова мало зрозуміла поза контекстом. При цьому слід зазначити, що ситуативною мовою в дискурсі користуються і дорослі. Різниця лише в тому, що дорослі користується нею в разі, якщо орзгорнута мова не є необхідною умовою для розуміння. Для дітей же ця обставина не є визначальною, оскільки їх свідомість суто індивідуальна, її збагачення соціальним змістом відбувається повільно і поступово.

Ситуативне мислення дошкільнят характеризується такими висновками, в яких дитина переходить від приватного нагоди до приватного, від одного одиничного випадку до одиничного. Дошкільнята ще не володіє здатністю до аналізу і синтезу. Минаючи загальне, вони можуть тільки рядополагать предмети і явища, будучи не в змозі їх синтезувати і аналізувати, а тим більше систематизувати. І.М. Сєченов саме в цьому зв'язку вбачав причину безсистемності дитячих вражень, цим же обставинами він пояснював безсистемність, розрізненість спогадів про раннє дитинство.

Вищевказані особливості мислення та мовлення дошкільнят дають підставу задуматися про доцільність занять іноземними мовами також і в 5-6-річному віці, незважаючи на те, що такого роду заняття стали дуже популярними в останнє десятиріччя, у тому числі в закладах дошкільної освіти. Навчання іноземній мові дітей цієї вікової групи, як правило, має ігрову спрямованість, що теоретично відповідає характеру пізнавальної діяльності дошкільнят. Однак результати занять іноземними мовами говорять про те, що навчання дошкільнят більшою мірою має загальнорозвиваючий, ніж лінгвістичний характер.

Категорія: Навчання англійської мови | Додав: alextivita (13.04.2014)

Переглядів: 710 | Коментарі: 0 | Теги: | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0Пошук
Що необхідно, щоб вивчити
англійську мовуМій досвід вивчення
англійської мови


Як вивчити англійську мову
за допомогою моделювання

Copyright MyCorp © IrishkaStar
Яндекс.Метрика
Створити безкоштовний сайт на uCoz