Курс граматики "Вступ до Лінгвокарти"
Вівторок, 28.01.2020, 11:15
| RSS
Уроки англійської мови з Іриною Опеченик
Головна Каталог статей
Меню сайту
Категорії розділу
Як швидко вивчити англійську мову [22]
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Форма входу

Головна » Статті » Вчимо англійську мову » Як швидко вивчити англійську мову

«Гачки» - основний інструмент швидкого оволодіння іноземною мовою.


Увага! Якщо Ви не розумієте англійської граматику - це не Ваша вина! Вам просто її незрозуміло пояснюють. Ознайомся з Візуальною граматикою і перестань учити правила! Заповни форму нижче і отримай більш детальну інформацію на свою поштову скриньку.
      Гачки - це асоціації, що зв'язують значення нового слова з його звучанням. Вони допомагають вашій пам'яті при необхідності самостійно відновлювати слово і його значення, що дуже сильно сприяє його швидкому "освоєнню".

      Ставляться гачки наступним чином. Припустимо, ви прослуховуєте фразу, і вам попадається нове слово. Ви дивитеся його значення і формуєте в уяві образ цього значення.

      Далі ви підбираєте російське чи вже відоме вам іноземне слово, яке чимось схоже за звучанням. Звучання не повинні збігатися на 100%.Достатньо, щоб відоме слово просто нагадувало вам по звучанню нове слово так само, як особа однієї людини чимось нагадує вам обличчя іншої людини. Бажано, щоб це було слово, яке прийшло вам на думку першим, тому що воно першим прийде вам на думку і при згадці.

      Тепер, образ значення нового слова необхідно пов'язати з образом слова, схожого на нього за звучанням, якою-небудь динамічною взаємодією. В уяві повинна вийти сценка, у якій відбувається якась дія між образами значення і схожого звучання. Дуже важливо, щоб це не була статична картинка, щоб обов'язково був якийсь рух, життя, інакше для вашої пам'яті цей образ-сценка буде все одно, що розвідник в камуфляжі, що причаївся в густих заростях, вона його потім просто не знайде.

      Надалі, при повторній зустрічі зі згаданим новим словом, вам необхідно намагатися відновлювати його звучання і значення, спираючись на встановлений "гачок". При цьому свідомість буде висмикувати з пам'яті за допомогою "гачка" той механічний відбиток нового слова, який формується вашої психікою незалежно від вашої свідомості, і який є вашим внутрішнім джерелом знання цього слова. Чим частіше вам буде вдаватися докопатися за допомогою "гачка" до цього механічного відбитка, тим він буде ставати сильнішою і доступніше, і може стати настільки очевидним, що "гачок" більше не знадобитися. Це і буде станом повного "освоєння" цього слова. Воно стане для вас рідним.

      Техніка "гачків" походить із прийомів мнемоніки. Зараз можна зустріти книжки з мнемонічними зв'язками, підібраними під іноземні слова. Але зверніть увагу на те, що мнемонічна зв'язка не є знанням слова, це лише його запис через інші засоби, що дозволяє відновлювати значення і звучання. Таке запам'ятовування має на увазі подальшу необхідність розшифровки сенсу і звучання до тих пір, поки слово все-таки не "освоїться" вами, завдяки частого повторення у різних контекстах. При цьому виробляється зовсім інше, «рідне» сприйняття цього слова, а мнемосвязка стає непотрібною, і сама собою відпадає.

      Мінусом таких книг з готовими зв'язками є те, що мнемозвязки власного твору запам'ятовуються набагато легше, ніж чужі, і потім, в збірці мнемозвязки, що відповідає звучанню слова майже на 100%, немає особливого сенсу, тому що це тимчасова конструкція, і її сенс лише в тому, щоб витягувати з пам'яті природно склалося сприйняття нового слова, а для цього досить легкої зачіпки, на створення якої йде набагато менше зусиль, і вона не так сильно відвертає увагу від природно сформованого сприйняття.100% мнемонічне кодування виправдане лише в тих випадках, коли вам необхідно швидке поверхневе запам'ятовування якихось слів і виразів для того, щоб вимовити їх через якийсь час. При цьому ви мало чим будете відрізнятися від папуги або магнітофона, але зможете відтворювати запис у довільному порядку.

Категорія: Як швидко вивчити англійську мову | Додав: Марічка (11.09.2011)

Переглядів: 633 | Коментарі: 0 | Теги: | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0Пошук
Що необхідно, щоб вивчити
англійську мовуМій досвід вивчення
англійської мови


Як вивчити англійську мову
за допомогою моделювання

Copyright MyCorp © IrishkaStar
Яндекс.Метрика
Створити безкоштовний сайт на uCoz