Курс граматики "Вступ до Лінгвокарти"
Середа, 17.10.2018, 06:05
| RSS
Уроки англійської мови з Іриною Опеченик
Головна Каталог статей
Меню сайту
Категорії розділу
Як швидко вивчити англійську мову [22]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Головна » Статті » Вчимо англійську мову » Як швидко вивчити англійську мову

Як вивчити будь-яку мову за 1 годину?


Увага! Якщо Ви не розумієте англійської граматику - це не Ваша вина! Вам просто її незрозуміло пояснюють. Ознайомся з Візуальною граматикою і перестань учити правила! Заповни форму нижче і отримай більш детальну інформацію на свою поштову скриньку.
Як вивчити будь-яку мову за 1 годину?
На прохання читачів я публікую цю статтю.
Як ви думаєте, скільки часу необхідно для того, щоб вивчити китайську або японську мову в порівнянні з іспанською та ірландським гельській мовами? Я сумніваюся, що можна впоратися з цим завданням менше, ніж за годину.

Наводжу аргументи ...


Перед тим, як приділити (витратити даремно) сотні або тисячі годин на вивчення мови, все ж необхідно ретельно розібрати структуру самої мови. У процесі написання дисертації в Прінстонському університеті на тему нейронауки і необщепрінятих способів оволодіння японською мовою носіями англійської мови та в процесі зміни навчального плану в Берлиц, я прийшов до висновку, що розбір структури мови, якою дуже часто нехтують, вважається одним з найкращих способів швидкого вивчення мови.
 

До теперішнього часу я встиг вивчити японську, пекінський варіант китайської мови, іспанську, італійську, бразильський варіант португальської мови, німецьку, норвезьку, ірландську Гаельську, корейську і багато інших мов. Я далекий від досконалості в цих мовах, можна навіть сказати, що я дуже погано розбираюся в деяких з них. Але я можу вільно спілкуватися на деякі теми на цих мовах. Запитайте навіть студентів Массачусетського технологічного інституту, які приходили до мене минулої ночі і розмовляли один з одним на безлічі різних мовах.
 

Як можна навчитися швидко розмовляти однією з цих мов в період від 2 місяців до року? Спочатку необхідно ретельно розібрати структуру мови, уважно відбираючи спільні риси для всіх мов.
 

Ставтеся до нової мови як до нового виду спорту.
 

Перед тим, як почати займатися певним видом спорту, необхідно зрозуміти, чи зможеш ти освоїти даний вид спорту. При цьому необхідно враховувати певні фізичні особливості організму (зростання є перевагою в баскетболі), правила (бейсболіст повинен перебігти за основну лінію поля) і т.д. Крім іншого, слід зрозуміти, скільки часу піде у вас на освоєння даного виду спорту.
 

Мови всі однакові. Тут важливо зрозуміти, які у вас є способи вивчення мови і чи можна їх співвіднести з правилами мови.
 

Якщо ви є носієм японської мови, відповідно ви обтяжені більш, ніж 20 фонемами, та інші мови вам можуть здатися неможливими для освоєння. Якщо ви вивчаєте подібну мову з тими ж звуками і конструкцією слова (наприклад, іспанська), а не мову з набором нових звуків, які відсутні в Вашій мові (наприклад, китайська), то ви зможете навчитися говорити на важливі теми на цій мові за 3 місяці замість 3 років.
 

Давайте познайомимося з декількома методами, які я недавно використав для розбору структур російської та арабської мов. І в процесі розбору я повинен був визначити, чи зможу навчитися швидко розмовляти на них за 3 місяці. Мені вистачило однієї години (або навіть менше) розмови з носіями мовами, які виявилися моїми попутниками в літаку, щоб зрозуміти, підвладні мені ці мови чи ні.
 

6 «золотих» рядків
 

Ось кілька питань, які необхідно задати собі перед тим, як почати вивчати мову:
 

1. Чи є в мові нові граматичні структури, які б завадили мені побіжно розмовляти цією мовою (наприклад, порядок слів у реченні - підмет-об'єкт-присудок або підмет-присудок - об'єкт)?
2. Чи є нові звуки, які збільшать у два або чотири рази час навчання вільному спілкуванню на іншій мові? (Особливо голосні)
3. Наскільки досліджувана мова схожа на мови, які я вже знаю? Що мені може допомогти, а що перешкодити при вивчення мови? (Освоєння цієї мови не зашкодить знань попереднього? Зможу я засвоїти структури мови, не вдаючись до вивчення іншої мови як у випадку з португальською, при вивченні якого необхідно вдаватися до основ іспанської мови?)
4. І необхідно відповісти на питання: наскільки важким буде вивчення мови і скільки часу піде в мене на те, щоб навчитися швидко розмовляти іншою мовою?
У вас не повинні викликати труднощі дані питання. Просто переведіть кілька пропозицій на мову, яку ви плануєте вивчити:

Ось мої найулюбленіші пропозиції з поясненнями нижче:
The apple is red.
It is John's apple.
I give John the apple.
We give him the apple.
He gives it to John.
She gives it to him.

Ці 6 пропозицій виявляють більшу частину особливостей мови і можуть допомогти у вирішенні проблем, що виникають при спілкуванні на іншій мові.
 

По-перше, вони допомогли мені побачити, як відмінюються дієслова на іншій мові(за родами і числах). Я також можу відразу розпізнати вкрай важкі моменти в кожній мові: розміщення непрямого доповнення (John), прямого доповнення (apple) і відповідні їм займенники (him, it). Потім я роблю ці пропозиції негативними (I don't give) і ставлю їх в інший час, щоб подивитися чи з'являться якісь нові допоміжні слова (наприклад, в китайській мові заперечення звучить як «bu») і нові закінчення дієслова (в японськоій «-nai» or «-masen»), що ускладнює вивчення мови у багато разів.
 

По-друге, я звертаю увагу на основний порядок слів у реченні: будь то підмет-присудок-об'єкт, як в англійській і китайській («I eat the apple») або підмет-об'єкт-присудок як в японському («I the apple eat ») або інші структури. Якщо ви є носієм англійської мови, то структуру «підмет-присудок-об'єкт» ви зрозумієте швидше, ніж незнайомий вам порядок слів «підмет-об'єкт-присудок». Але якщо ви одного разу освоїте даний порядок слів (корейська граматика дуже схожа на японську, у німецькому реченні частина дієслів стоїть на останньому місці), ваш мозок просто перемкнеться на нові мови зі структурою пропозиції «підмет-об'єкт-присудок».
 

По-третє, перші три пропозиції можуть вказати на те, чи є в мові, що вивчається відмінок іменника, що викликає труднощі для нашого мислення. Що таке відмінок іменника? У німецькоій, наприклад, артикль the не такий простий, він може перекладатися як der, das, die, dem, den в залежності від того, чи є apple-доповненням, неповним доповненням, чиєюсь власністю. Суцільний головний біль. З російською мовою ще гірше. Це одна з причин, чому я відклав розбір структури цієї мови на деякий період.
 

Ось ще два ключових речення:
 

I must give it to him.
I want to give it to her.
 

Наступні пропозиції необхідні для того, щоб з'ясувати, чи існують допоміжні дієслова в мові, що вивчається, і чи змінюється закінчення кожного дієслова. Якщо ви вивчите відмінювання таких важливих дієслів, як «to want,» «to need,» «to have to,» «should," тощо, вам вже не знадобиться самовчитель з мови. В іспанському і в багатьох інших мовах можна висловлювати свої думки і бажання з допомогою такої конструкції, як need / want / must / should "+ невизначена форма дієслова. Вивчення різних варіантів дієслів відкриє вам доступ до всіх інших дієслів. Даний метод не допоможе вам розуміти висловлювання інших людей, а допоможе навчитися висловлювати свої думки іншою мовою як можна швидше.
 

І якщо в мові через відсутність допоміжних дієслів змінюються закінчення дієслів (як буває в японській мові) замість появи окремих слів (наприклад, в китайській), на самому початку вивчення мови у вас можуть з'явитися труднощі.
 

Звуки і писемність
 

Я попросив свого вчителя мистецтва імпровізації написати переклад два рази: один раз в системі писемності іноземної мови (також називають скриптом або писанням слова по буквах) і у вигляді англійській транскрипції або у вигляді наближених значень при використанні міжнародного фонетичного алфавіту.
 

При можливості я пробіжуся з переказами через весь алфавіт зі словами для кожного приголосного і голосного. Придивіться до важковимовних голосних, запам'ятовування яких з мого досвіду, займає в 10 разів більше часу, ніж запам'ятовування незнайомого приголосного або сполучення приголосних (наприклад, «tsu» не викликає великих проблем).
 
Уявіть, що португальська - це просто більш повільний варіант іспанської мови з дещо різними словами. Подумайте про це знову. Витратьте час на те, що б попрактикуватися з відкритими голосними бразильської португальської. Я раджу вам покласти в рот лід і постаратися видати гортанний звук.

Російська фонетика


Через 20 хвилин ви почнете читати цю кирилицю


Освоювати всі ознаки писемності важливо тільки для тих мов, у яких є, принаймні, одна фонетична писемність з 50 і менше звуків (іспанська, російська, японська). Сюди можна віднести китайську мову, так як тони китайської мови мають різні варіації інших більш простих звуків, і також вона має складну фонетичну систему. Якщо ви хочете освоїти пекінський варіант китайської мови, виберете рідкісну систему правопису латинськими буквами, ніж піньіньскую латинізацію. Спочатку, звичайно, все це буде дуже важко вивчити, але я ніколи не зустрічав людини, вивчає піньінь з тонами, які хоча б наполовину збігалися з правописом пекінського варіанти китайської мови латинськими літерами. Коротше кажучи, так відбувається, бо тони позначені згідно правопису пекінського варіанти китайської мови не діакритичними знаками, а складами.
 

У кожному разі ставитеся до нової мови, як до нового виду спорту.


Спочатку вивчіть правила, визначте, чи варто витрачати час на вивчення мови (досягнете ви хоча б середнього рівня володіння мовою), потім зосередьтеся на вивченні мови. Вибір мови, який ви здатні вивчити, часто важливіше вашого методу вивчення мов.

Категорія: Як швидко вивчити англійську мову | Додав: Марічка (02.10.2011)

Переглядів: 24269 | Коментарі: 14 | Теги: | Рейтинг: 1.6/5

Всього коментарів: 141 2 »

14  
Можливо буде цікавою інформація, особливо для тих, хто працює з декількома мовами.
www.m-translate.com.ua
M-translate підтримує 104 мов та безліч напрямків перекладу. Перекладач з англійської на українську, та навпаки з української на англійську – працює в один клік

13  
Познайомитись би з якоюсь такою розумною "Уляною". spravdiprosto@yandex.ua

12  
Розмовляю вільно 5 мовами, ще 5 вчу. Вважаю, що до кожної мови треба обирати свою особливу методику, бо що добре для однієї мови, те взагалі не годиться для іншої)

11  
Я хочу вивчити корейську мову

10  
починаю вчити РЖЯ , хочу вільно спілкуватися англійською і на прозапас вивчити іспанську

9  
Хочу вивчити португальську

8  
хочу вивчити латинську

7  
хочу вивчити португальську мову

6  
хочу вивчити іспанську.

5  
досконало англійську

1-10 11-14


Пошук
Що необхідно, щоб вивчити
англійську мовуМій досвід вивчення
англійської мови


Як вивчити англійську мову
за допомогою моделювання

Copyright MyCorp © IrishkaStar
Яндекс.Метрика
Створити безкоштовний сайт на uCoz